opublikowano 23/07/2019 o godzinie 09:43:08, autor Olga Taraszka

Zuzanna Prusak: "Mój główny cel to poprawienie czasów"
Zuzanna Prusak #126 to zawodniczka, która w tym sezonie debiutuje w klasie Pit Ladies. Pomimo tego, że poziom rywalizacji na torze w Głażewie jest niezwykle wysoki, to od samego początku doskonale wstrzeliła się do stawki zawodniczej. Jak się czujesz w roli debiutantki?
Zuzanna Prusak: 
Jako debiutantka czuje się dość dziwnie, bo od kiedy pamiętam zawsze oglądałam każde zawody, a teraz sama w nich startuje. Decyzja o startowaniu w nich była tak naprawdę podjęta wraz z ponownym rozpoczęciem jazdy na pit bike'u. Na początku w planach było startowanie w kategorii Amator, po to by zdobyć bez stresu licencję oraz na dobry start zacząć w czyms "łatwiejszym". Szybko okazało się jednak, że klasa Amator, jak na klasę dla początkujących ma bardzo wysoki poziom. Prócz małych gleb I runda Pit Bike Cup została zakończona dla mnie sukcesem. Podczas II rundy, jak już wiadomo startowałam w kategorii Pit ladies, gdzie również poziom jest bardzo wysoki, ale mimo to jazda przebiegła również dobrze oraz poprawiłam swoje czasy, co jest dla mnie bardzo ważne.Długo już jeździsz na pit bike?
Zuzanna: 
Na pit bike'u swoją przygodę zaczęłam w 2016 roku, lecz szybko się ona skończyła przez nieznane powody (śmiech). Ponownie zaczęłam jeździc w wakacje 2018 roku i jeżdżę do teraz. Jednak od kiedy pamiętam jeździłam, jako plecaczek z tatą i podróżowałam, jak tylko był czas.

Stawiasz tylko na cross, czy myślisz też w przyszłości o asfalcie?
Zuzanna: 
Jak na razie stawiam tylko na cross, ale kto wie co mi do głowy przyjdzie w najbliższym czasie. 

Kolejna runda Pit Bike Cup już 27 lipca – trenowałaś, przez ostatnie tygodnie?
Zuzanna: 
Bez treningów nie mogłoby się obejść. Byłam na obozie Motocrossowym, który na pewno dużo mi pomógł, poza tym jeździłam do Głażewa, by i tam potrenowac pod okiem taty. Moim głównym celem, który będzie towarzyszyl mi mam nadzieję, że do końca sezonu jest poprawienie czasów wraz z nadchodzącymi rundami. Zdaje sobie sprawę z tego, że jestem w kategorii z dziewczynami, które są doświadczone i ich poziom jazdy jest bardzo wysoki, przez co miejsce na podium jest, jak na razie tylko moim marzeniem. 

Dzięki bardzo i powodzenia w sobotę.
Zuzanna:
Dziękuję, do zobaczenia. 

​​​​​​​


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook