opublikowano 17/12/2018 o godzinie 17:59:06, autor Żaneta Lipińska

Zostań zawodnikiem pit bike. Wybierz swoją klasę i motocykl!

 
Pit Bike to pełnoprawna  dyscyplina motorsportu pod egidą Polskiego Związku Motorowego. Mogą w niej startować zawodnicy od 8.roku życia, dla młodszych dzieci od 6.roku życia przewidziane są jazdy pokazowe. By zostać zawodnikiem wystarczy podczas pierwszych zawodów zdać licencję zawodniczą, posiadać ważne badania od lekarza sportowego oraz sprawy motocykl. Zarówno Puchar Polski Pit Bike SM (tory asfaltowe), jak i Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup (Tor Głażewo, off-road) to rozgrywki dla posiadaczy pit bike dwóch marek: YCF i MRF. W zależności od wieku i motocykla, jaki posiadacie, należy zgłosić się do odpowiedniej klasy.
 
 
DLA NAJMŁODSZYCH
JAZDY POKAZOWE
To propozycja dla najmłodszych pasjonatów dwóch kółek. Dzieci od szóstego roku życia mogą wziąć udział w jazdach pokazowych na pit bike o pojemności do 90 cc. Jazdy nie mają charakteru rywalizacji sportowej, pomiaru czasu, ani klasyfikacji. Jazdy pokazowe podczas zawodów odbywają się w przerwach podczas oficjalnych zawodów, pod okiem instruktora lub  trenera sportu motocyklowego. Nie potrzeba licencji zawodniczej i badań lekarskich, wymagana jest pisemna zgoda rodziców.
 
Nasze propozycje:
YCF 50A / MRF 80

STOCK 90
Najmłodsza klasa zawodnicza. Dzieci od ósmego roku życia mogą rywalizować na pit bike zarówno na torach off-road, jak i na torach asfaltowych. W tym drugim przypadku możliwość ta istnieje dopiero od 2018 roku, wcześniej minimalny wiek zawodnika to 12 lat i również ten wiek jest górną granicą w klasie Stock 90.Maksymalna pojemność motocykla to 90 cc, a moc 8 KM.
 
 
Nasze propozycje:
MRF 80 RUNNER / YCF START F88S

MŁODZIEŻOWE STARCIE
STOCK 125
Popularna klasa młodzieżowa rozgrywana na motocyklach do 125 cc, o maksymalnej mocy do 12 KM. W obu dyscyplinach zarówno w Pucharze Polski Pit Bike SM na torach asfaltowych, jak i w Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup łącznie w sezonie 2018 wystartowało 31 zawodników w wieku 10-12 lat. 
 
Nasze propozycje:
SM: YCF SM F125 / MRF 120 SM
MX: YCF START F125 / MRF 120 HQ
 
 
STOCK 150 JUNIOR / STOCK 150 MX
Dla nieco starszej młodzieży propozycja rywalizacji w klasie 150 cc, która jest tu jednocześnie maksymalną granicą pojemności. Są to już nieco mocniejsze maszyny, ale nie mogą przekroczyć maksymalnej mocy 15 KM. Wiek zawodników zarówno w off-roadzie, jak i na asfalcie to 12-16 lat.

Nasze propozycje:
SM: 140 HQ / YCF START SM150
MX: 140 HQ / YCF PILOT F150
 

NAJMOCNIEJSI W STAWCE
STOCK 150 PRO
To już klasy w której rywalizują doświadczeni zawodnicy na motocyklach do 150 cc. By wystartować w tej klasie trzeba mieć skończone dwanaście lat, ale górna poprzeczka nie istnieje. W obu wersjach zarówno w terenie, jak i na asfalcie rywalizuje tu zarówno młodzież, jak i dorośli. Łącznie w sezonie 2018 w Stock 150 PRO ścigało się 56 zawodników, z czego trzydziestka to zawodnicy startujący na Torze Głażewo.
 
Nasze propozycje:
SM: MRF 140 SM / YCF SM150
MX: MRF 140 RC / YCF FACTORY 150 SP2
 

 
SUPER PIT
Super Pit to pojedynek gigantów. W tej klasie jadą zdecydowanie najmocniejsze maszyny w całej gamie MRF i YCF. Dozwolone są czterozaworowe silniki do mocy maksymalnej 35 KM i pojemności do 215 cc.  Nie istnieje górna granica wieku zawodników startujących w Super Pit, ale minimalny wiek to czternaście lat.
 
 

 
DLA KOBIET
PIT LADIES

Pit Bike mają również klasę kobiet i ma się ona całkiem dobrze. Na przestrzeni sezonu 2018 w rywalizacji wzięło udział dziewiętnaście pań, z tego trzynaście ścigało się na asfalcie. Wśród zawodniczek możemy zobaczyć zarówno młode, utalentowane dziewczęta, jak i dobrze znane nazwiska z innych dyscyplin motorsportu. Minimalny wiek to 12 lat, a motocykl maksymalnie może mieć 150 cc i 15 KM.
 

Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook