opublikowano 13/03/2020 o godzinie 12:50:10, autor Żaneta Lipińska

Ze świata Pit Bike do mistrzostw świata. Daniel Blin pozostaje w prestiżowej serii!

W sezonie 2020 znów będziemy mogli kibicować Polakowi w mistrzostwach świata WorldSupersport300. Utalentowany zawodnik, który swoją karierę rozpoczął na pit bike’ach, podpisał kontrakt na nowy sezon. 


Daniel Blin tworzy historię
I nie są to słowa na wyrost, bo jest on pierwszym przykładem zawodnika, który wywodzi się z dyscypliny pit bike i w błyskawicznym tempie doszedł do poziomu mistrzostw świata. Nastolatek z Torunia po swoim debiutanckim sezonie na minimotocyklu w roku 2016 (była to jeszcze klasa pit bike przy dyscyplinie Supermoto) znalazł się w preselekcji do Red Bull MotoGp Rookies Cup, a w kolejnym sezonie (2017) już startował na motocyklu w barwach Wójcik Racing Team. Swoją klasę 300cc wygrał zarówno na poziomie krajowym, jak i europejskim. Mistrzostwa Polski i europejską serię Alpe Adria. W kolejnym sezonie już przecierał już szlaki w mistrzostwach świata i w 2019 kontynuował karierę na tym najwyższym szczeblu.

-W 2018 trzy razy zmieniałem ekipę. Sezon wystartowałem pod włoską banderą zespołu Terra&Moto w Mistrzostwach Włoch CIV SSP300, następnie przeniosłem się do Mistrzostw Świata razem z Polską ekipą Polish Talent Team, a sezon skończyłem w węgierskich barwach zespołu Toth Racing Team również w MŚ. Nie było łatwo co chwile przerzucać się na inaczej zbudowane oraz dostrojone Yamahy, ale z pewnością było to ciekawe przeżycie pozwalające po kolei udoskonalać nasz motocykl zbierając doświadczenie z trzech różnych ekip. Natomiast niezależnie gdzie i dla kogo jeździłem zawsze była przy mnie rodzina i ci sami sponsorzy, którym jeszcze raz dziękuję. W sezonie 2019 sezon spędziłem znowu pod barwami Terra&Moto w mistrzostwach świata.

W 2020 zobaczymy go w WorldSupersport300, również pod banderą Włochów, ale w innym zespole. -Włoski team MotoXRacing with S97 Racing ma ogromne doświadczenie nie tylko w klasie 300 cc, w której startują od początku założenia klasy z licznymi podiami na koncie, ale także w innych klasach takich jak 600 cc czy Superbike - mówi Daniel Blin..-Każdy kolejny sezon jest dla mnie bardziej świadomy. Staram się wyciągać wnioski z każdego wyjazdu na tor, aby nie popełniać tych samych błędów. W okresie przygotowawczym 2020 postawiłem mocno na pracę nad moim ciałem, żebym podczas sesji mógł skupić się tylko i wyłącznie na jeździe. Przesiadam się też na najnowszą Yamahę R3 i całą swoje skupienie kieruje na jaknajlepsze wyniki. 

Gdzie będzie można zobaczyć Daniela?
Globalna sytuacja odbija się również na sezonie wyścigowym. Pierwszą rundę WorldSupersport300, która miała odbyć się w Jerez przesunięto na październik. Kiedy faktycznie wystartuje sezon? Na razie nie wiadomo. 
Najbliższe planowane rundy:
Assen, Holandia 17-19 kwietnia
Imola, Włochy 8-10 maj
Aragon, Hiszpania, 22-24 maj
Misano, Włochy, 12-14 czerwca

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

Warsztat • Łozyska głowki ramy , sztycy
Panowie mam problem bo nie wiem jakie mam dobrać łożyska i oraz bieżnie główki ramy , sztyca ma fi22 mm , rama chyba od Loncin , koła 14" i 12" , może ktoś ma taką sztyce...

YouTube

Facebook