opublikowano 23/01/2019 o godzinie 13:00:34, autor Żaneta Lipińska

Zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike SM walczą o wejście do zespołu wyścigowego

Trzech nastolatków walczy o wejście do Wójcik Racing Team. Mateusz Oślak, Michał Budziaszek i Mateusz Hulewicz zakończyli wczoraj pierwszy dzień testów na hiszpańskim torze. Dwóch ostatnich to zwyciężcy swoich klas w Pucharze Poslki Pit Bike SM. Zostali wytypowani do testów przez Marka Szkopka.

 

-Jeżeli chcemy, by wyścigi w naszym kraju się rozwijały, musimy stawiać na młodych- podkreśla Grzegorz Wójcik, szef teamu. - Nie każdy zawodnik potrafi i chce przekazywać swoje doświadczenie. My działamy, jako jedna drużyna, wspieramy się nawzajem, to samo tyczy się kandydatów do teamu. Daliśmy im szansę, pomagamy, a finał tego przedsięwzięcia zgotuje życie. Cieszę się, że pod nasze skrzydła trafiają coraz młodsi motocykliści, to dobry znak.

Przed nimi jeszcze dwa dni treningowe na torze w Almerii, a potem zmiana obiektu i kolejne jazdy, tym razem w Kartagenie. Jak minął pierwszy dzień? - Jestem bardzo zadowolony z naszej młodzieży- mówi Marek Szkopek, zawodnik Wójcik Racing, a także trener, który wytypował dwójkę zawodników z pit bike, dając im szansę na zaistnienie w świecie dużych wyścigów. - Chłopcy imponowali dobrym, równym tempem. Są szybcy i przygotowani do startów, ale na razie nie będziemy niczego wyrokować. Pierwsze “koty za płoty”, ale przed całą trójką jeszcze bardzo dużo pracy i cztery intensywne dni na torze.

 

Dzień obfitował w wiele wrażeń, ale co warto podkreślić, między młodymi zawodnikami panowała świetna atmosfera. - Nie tylko między nami, ale ogólnie w cały zespół bardzo pozytywnie nas przywitał- potwierdza Mateusz Hulewicz. -Starsi zawodnicy służyli radą, pomagali, naprawdę jestem szczęśliwy, że tu jestem i że są osoby, które dają nam młodym taką szansę. Wszystko jest świetnie zorganizowane. Trochę brakowało dziś słońca, było dość zimno, więc pierwsze sesje były bardziej zachowawcze, ale wjeżdżamy się w motocykle i jest coraz lepiej.

Prawdziwym debiutantem okazał się Michał Budziaszek. Piętnastolatek do tej pory ścigał się na mini-motocyklach pit bike, wygrał między innymi rywalizację w klasie Stock 150 PRO Pucharu Polski Pit Bike SM, ale na pełnowymiarowym motocyklu siedział po raz pierwszy w życiu.- Bardzo szybko zaadoptowałem się do motocykla i nieco innej pozycji. Szczerze mówiąc nie odczułem zbyt wielkiej różnicy. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego dnia, ale to dopiero początek. Trzymajcie kciuki!

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Sprzedam • Cześć
Cześć wszystkich! Miło mi Was powitać na tym forum.Nie wiem czy odpowiedni dział wybrałem, ( strasznie ich dużo ), ale mam dość poważy proble z którym chciałem się z wam...

YouTube

Facebook