opublikowano 20/05/2019 o godzinie 10:15:34, autor Żaneta Lipińska

Zawodnicy pit bike w wyścigach! Sprawdź jak rywalizowali na torze w Poznaniu

 

Nasi zawodnicy na Wyścigowym Motocyklowych Mistrzostwach Polski! Debiuty i nie tylko. Sprawdziliśmy co działo się podczas rundy w Poznaniu.

Oczywiście najbardziej oczekiwany debiut to start Mateusza Hulewicza i Michała Budziaszka, którzy zaproszenie na testy, a później do team-u Wójcik Racing Team otrzymali, jako nagrodę za starty w Pucharze Polski Pit Bike SM. Ale na starcie można było ogladać także innych zawodników: Mateusza Wąsowskiego, Adama Noculaka, czy Mateusza Molika.


Mistrzowskie SuperSport 300

-Pierwsza runda była dla mnie nowym i bardzo dobrym doświadczeniem. Atmosfera w padoku była świetna, koledzy z team-u są naprawdę super kumplami. Niestety różnica mocy między Yamahą, a Kawasaki jest widoczna i bardzo utrudnia nam życie lecz dzięki temu, że są ograniczniki mamy szansę nawiązać jakąkolwiek walkę i będziemy walczyli dalej. Co prawda w pierwszym wyścigu zająłem trzecie miejsce i miałem apetyt na wyższą pozycję końcową w drugim wyścigu, ale niestety tempo nie było jeszcze tak dobre. Wciąż pracujemy nad ustawieniami i w następnych rundach będziemy walczyć o wyższe lokaty. Moim głównym celem jest dopracowanie i dopasowanie do mnie motocykla oraz ciężka praca żebym mógł walczyć o zwycięstwo- mówi Mateusz Hulewicz.

Świetnie zaprezentował się także Michał Budziaszek. W obu wyścigach był szósty w swojej klasie. - Start na pierwszej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski był dla nas dużym wydarzeniem- mówi Michał Budziaszek. - Razem z Mateuszem Hulewiczem przyszliśmy do wyścigów z pit bike, co prawda mój kolega miał więcej doświadczenia, bo startowałem w mistrzostwach po raz pierwszy, ale uważam debiut za udany. Jestem zadowolony z rezultatu i tempa, wiem nad czy mam popracować, aby nawiązać walkę o podium. Bardzo się cieszę, że machina ruszyła i mogę zbierać tak cenne doświadczenie. Wiem, że podium jest w moim zasięgu i będę o to walczył.

 

W klasie Sport 250 wspaniale zaprezentował się Mateusz Molik. Młody zawodnik zarówno w sobotę, jak i w niedzielę stawał na podium, za każdym razem był trzeci. 

W Sport 300 rywalizowali Mateusz Wąsowski (8 i 9 pozycja w wyścigach) oraz Adam Noculak (9 i 13 pozycja). 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook