opublikowano 29/01/2020 o godzinie 19:22:54, autor Olga Taraszka

Zawodnicy pit bike pierwszymi Polakami w Cuna de Campeones!
Mają od dziewięciu do jedenastu lat.
Młody wiek nie przeszkadza im jednak w tym, żeby mierzyć wysoko. Igor Teske, Maks Palmowski, Dawid Nowak i Jeremiasz Wojciechowski już wkrótce wystartują w motocyklowych mistrzostwach Hiszpanii klasy Moto5 oraz prestiżowym cyklu Cuna de Campeones.Na co dzień trenują w ekipie MotoRmania Kidz GPTeam. W ubiegłym roku debiutowali w Pucharze Polski Pit Bike SM. Nie zwalniają tempa i stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej. Tym razem przyszedł czas na hiszpańskie tory. Zwieńczeniem tych zmagań będzie wielki finał, który odbędzie się, podczas rundy mistrzostw świata MotoGP w Walencji.


-Ten rok ledwie się zaczął, a my już dwa razy byliśmy w Hiszpanii na testach, podczas których mogliśmy poznać nasze nowe motocykle Moto5 i pierwszy raz jeździć na nich po „dużym” torze z prędkościami ponad 200 km/h – podkreśla dziewięcioletni Maks Palmowski. - Przed nami kolejne testy, ale nie możemy już doczekać się także pierwszych wyścigów.


Już wkrótce wspomniana czwórka zawodników przesiądzie się z pięciokonnych motocykli Pit Bike na 22-konne, wyścigowe prototypy Moto5, które rozpędzają się do ponad 200 km/h na godzinę.


-Wyścigi bardzo szybko z weekendowego hobby stały się naszą życiową pasją – mówi 11-letni Jeremiasz Wojciechowski. - Uczą nas nie tylko sportowej walki, ale także dyscypliny na torze i poza nim. W tym roku będzie to na wagę złota, bo jeden z głównych warunków utrzymania w Cuna de Campeones jest prosty; nie wolno zaniedbywać szkoły.

Aby jeszcze bardziej przyspieszyć proces wyścigowej nauki zespół dołączy do programu Cuna de Campeones, czyli słynnej, hiszpańskiej „kołyski mistrzów”. To właśnie z tej szkoły wywodzą się znani zawodnicy cyklu Grand Prix, w tym m.in. Iker Lecuona, który w tym roku debiutuje w MotoGP, czy były mistrz świata klasy 125, Nico Terol.

Podopieczni MotoRmania KidzGP Teamu wystartują w tym roku w dwóch cyklach: mistrzostwach Hiszpanii Moto5 oraz serii Cuna de Campeones, w której będą pierwszymi Polakami w historii. Najlepsi podopieczni Cuna de Campeones mogą liczyć na specjalne stypendia, które umożliwią im dotarcie, aż do mistrzostw świata. 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

Warsztat • Łozyska głowki ramy , sztycy
Panowie mam problem bo nie wiem jakie mam dobrać łożyska i oraz bieżnie główki ramy , sztyca ma fi22 mm , rama chyba od Loncin , koła 14" i 12" , może ktoś ma taką sztyce...

YouTube

Facebook