opublikowano 25/02/2018 o godzinie 22:12:45, autor MotoMama

Z pamiętnika MotoMamy
Młody rozpoczął treningi na swoim pit bike`u. Nie dawał nam spokoju, najchętniej jeździłby tam codziennie. Widzieliśmy jego radość. Spod kasku wystawał wielki uśmiech i błysk w oczach. Wkrótce postanowił wystartować w pierwszych zawodach…


Znowu pojawiło się zwątpienie i stres. Okazało się szybko jednak, że są to zupełnie inne zawody. Musieliśmy zupełnie inaczej rozłożyć emocje, a Młody swoje siły. Dzięki zaskoczeniu przeżyliśmy czas oczekiwania na pierwszy wyścig spokojnie. Było zupełnie inaczej. Stres rodziców trwał dłużej, ponieważ wyścigi Młodego trwały 10 minut, a nie minutę. Bardzo szybko okazało się, że forma zawodów jest zupełnie inna. Potrzeba innego rozplanowania sił i emocji. Dzieci bawiły się motocyklami. Wydaje mi się nawet, że rywalizacja była mniejsza. Może dlatego, że Młody ku naszemu zdziwieniu podszedł do zawodów spokojnie. Bardziej spokojnie niż mama, która wypatrywała Młodego, krzycząc głośno - gazu synuś! Co u nie których rodziców wzbudzał różnorakie emocje. Niestety, jako mama każdy wyścig Młodego przeżywam pięciokrotnie mocniej niż taka osoba stojącą z boku, która nie czuje tego kołatania serca, gorąca i adrenaliny. Ja jako mama patrzę tylko, czy wyjedzie zza górki i czy dobrze wystartuje. Chciałabym, aby zawsze kiedy kończy wyścig był zadowolony. Żeby zawsze wiedział, że czy wygrywa, czy nie jesteśmy zawsze z niego dumni. W praktyce bywa różnie, często trzeba hamować emocje swoje i Młodego, kiedy potrafi rzucić rękawiczkami i usiąść na krześle ze łzami w oczach. Uprawiając sporty, trzeba umieć przegrywać i wygrywać ale trudno jest przełożyć to na rzeczywistość małego chłopca. Cały czas uczymy się tej trudnej sztuki. Młody szlifuje formę do kolejnego sezonu, który zbliża się małymi kroczkami. Rodzice przygotowują emocje przed kolejnymi wyzwaniami. Jak będzie nie wiadomo ale jesteśmy pewni, że nie obejdzie się bez niespodzianek.

#MotoMama


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook