opublikowano 01/10/2017 o godzinie 20:39:21, autor PM

Wystartowało PIT BIKE Speedway Grand Prix!

W minioną niedzielę na torze w Siemoniu odbył się trening w formie PIT BIKE Speedway Grand Prix. Pasjonaci żużla w wersji pit bike'owej wreszcie mieli swoje małe święto. Ściganie odbyło się na wzór formuły Speedway Grand Prix. Chociaż była to dopiero 1 runda tego cyklu, to w planach jest kilka w zależności od pogody, ponieważ cykl takich treningów ma się rozgrywać na przełomie jesień-wiosna. Zgłosiło się w sumie 16 rajderów, ale ze względu na kontuzje dwóch musiało się wycofać.

Świetnie przygotowany tor sprawił, że impreza stała na wysokim poziomie i była bardzo atrakcyjnym widowiskiem obfitującym w liczne mijanki na torze.

Do wyścigu finałowego dostali się uczestnicy, którzy w półfinałach zajęli pierwsze dwa miejsca. Tym samym w najważniejszym wyścigu dnia zmierzyli się Rabik #99,Tchorześ #68, Młynar #432, i Shimmy #667. Właśnie w takiej kolejności zameldowali się na linii mety.

fot.Filip Janus

Rabik #99 (1 miejsce): Trening w Siemoniu pokazał, że nawet jeżdżąc w kółko można zrobić naprawdę widowiskowe ściganie. Nie spodziewałem się pierwszego miejsca, bo tory pod speedwaya nie są moją dobrą stroną. Dzięki płynnej i przemyślanej jeździe udało mi zająć tak wysokie miejsce, z którego jestem bardzo zadowolny

Tchorześ 68# (2 miejce): Dzisiejszy trening w Siemoniu oceniam pozytywnie. Jest to kolejna dyscyplina którą można uprawiać na pit bike'ach. Pojawilo sie sporo rajderów, co pokazuje, że speedway na pit bike'ach ma przyszłość. Mocna obsada dała nam świetne widowisko.

Młynar #432 (3 miejsce): Świetnie przygotowyny tor pozwalał na ściganie po całej jego szerokości, co zapewniło myślę fajne widowisko. Pamiętam jak w dzieciństwie ścigało się w kółko na rowerach, a taraz to umożliwiają pit bike'i. To kolejny dowód jak wszechstronne i jak dużo frajdy mogą dostarczyć te niepozorne motocykle.

Shimmy #667 (4 miejsce): Startowało się bardzo przyjemnie. Tor był przyczepny i zarazem bardzo bezpieczny. Pogoda dopisała, a słońce dodawało pozytywnej energii. Brakował żużla na pit bike'ach, oby to dalej się rozwijało.

fot.Filip Janus

 

 

 

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

YouTube

Facebook