opublikowano 05/06/2018 o godzinie 22:16:10, autor Żaneta Lipińska

Wyniki II rundy Pucharu Polski Pit Bike SM 2018Prezentujemy pełną klasyfikację zawodów, które odbyły się na toruńskim obiekcie Awix Racing Arena. W zawodach łącznie wzięło udział 57 zawodników.

Zaczynamy od niepodważalnych debiutantów tego sezonu, czyli naszych najmłodszych zawodników. To druga runda w której rywalizować mogą dzieci od 8 roku życia (przypominamy, że wcześniej było to 12 lat). Zwycięzcą klasy Stock 90 okazał się Maksymilian Pawełczak, który wygrał oba wyścigi i uplasował się na najwyższym stopniu podium. Swoje pozycje utwierdzili podobnie w obu biegach jego rywale. Drugi był Wiktor Majchrowski, a trzeci Kacper Raniszewski, oboje z Katanka Young Team. Warto podkreślić widoczny progres zawodników między I, a II rundą Pucharu Polski, najmłodsi bardzo przyspieszyli, a różnice w czasach i odstępy na torze między nimi znacznie się zmniejszyły.

Klasę Stock 125 zdominowali bracia Pawelec. W pierwszym wyścigu pierwszy był Oleg, a tuż za nim Milan. Rywali gonił Jakub Rutkowski, który ukończył wyścig jako trzeci. W drugi wyścigu bracia zamienili się pozycjami. Tym razem pierwszy wyścig ukończył Milan, a drugi Oleg. Jakub nie ukończył drugiego starcia, a do pierwszej trójki dołączył kuzyn czołowych zawodników Stock 125: Oskar Pawelec. Finalnie podium tej klasy wygląda właśnie tak: Milan Pawelec, Oleg Pawelec, Oskar Pawelec.

Stock 150 Junior to pięciu bardzo zdolnych zawodników. Nie zabrakło wielkich emocji w czołówce tej klasy. W pierwszym wyścigu najszybszy okazał się wychowanek MX Otopit Toruń, Filip Janus, za nim do mety dojechał Mateusz Hulewicz z GTŻ Grudziądz, a pierwszą trójkę uzupełnił również reprezentant Torunia, Dominik Ziętara. Dla ostatniego zawodnika drugie starcie było pechowe, ponieważ nie udało się dokończyć go w czołówce. Pozycję lidera podtrzymał Filip Janus, drugi był Mateusz Hulewicz, a trzeci Jakub Bajdalski. W klasyfikacji indywidualnej zawodów niepodważalnie wygrał Filip Janus, drugi był Mateusz Hulewicz, trzeci Jakub Bajdalski.Najliczniejsza klasa to Stock 150 Pro. Jechało w niej łącznie 21 zawodników. Tu również liderzy pokazali wielką, a przede wszystkim równą walkę. W obu wyścigach liderem okazał się pochodzący z Krakowa Michał Budziaszek. W pierwszym wyścigu drugi był Paweł Staszko, a trzeci Sławomir Bławat. W drugim wyścigu zawodnicy zamienili się pozycjami i szybszy okazał się Bławat. Finalnie wyniki tej klasy uplasowały się: od pierwszego miejsca: Michał Budziaszek, Sławomir Bławat, Paweł Staszko.

Ostra rywalizacja wśród naszych Pań! Na starcie klasy Pit Ladies stawiło się łącznie dziesięć zawodniczek. Pierwszy wyścig zakończył się pechowo dla Darii Leby z toruńskiego klubu, której nie było dane dokończyć zmagań. Na metę pierwsze przyjechały: Jaworska, Stankiewicz, Kotowska. W drugim wyścigu kobiecej klasy Jaworska utrzymała swoją przewagę nad rywalkami, natomiast ramię w ramię rywalizowała z nią Sylwia Dzik, która dojechała do mety druga, na trzeciej lokacie uplasowała się zawodniczka enduro Dominika Orlik.  Finalnie zawody wygrała w tej klasie Monika Jaworska, czyli znana wszystkim z wyścigów motocyklowych “Katanka”, tu za nią uplasowała się jej koleżanka z Krakowa, Magdalena Stankiewicz, a na podium znalazł się debiutująca w tym sezonie na pit bike, Sylwia Dzik, popularna “Dzikuska”. By podkreślić spektakularną walkę kobiet ścigających się w łączonym wyścigu z dwoma męskimi klasami, można dodać, że w klasyfikacji zawodów, aż trzy zawodniczki uzyskały równą liczbę punktów (Sylwia Dzik, Dominika Orlik, Martyna Dynasińska), a o zajęciu trzeciej lokaty zadecydowała wyższa pozycja na mecie drugiego wyścigu.

Na koniec pojedynek gigantów. W klasie Super Pit. Motocykli z największą mocą dosiadło tym razem siedmiu zawodników. Walka była zacięta, ale spektakl rozegrał się głównie na cztery role. Oba wyścigi i podium zdominował Jakub Wróblewski, jadący na seryjnym motocyklu YCF SP3 RAW 190 cc, drugie i trzecie miejsce w wyścigach przypadły zawodnikom jadących na prototypowych 190tkach od MRF, kolejno: Sebastianowi Stachowi i Mateuszowi Wąsowskiemu. Ten ostatni toczył do ostatnich metrów walkę z jadącym na motocyklu stockowym o mniejszej pojemności: 150 cc, Markiem Szkopkiem. Mistrz wyścigów motocyklowych podkręcił ostro tempo i pokazał ile można wydobyć z motocykla seryjnego, jednak tym razem nie trafił na podium.

Stock 90
1.Maksymilian Pawełczak
2.Wiktor Majchrowski
3.Kacper Raniszewski

Stock 125
1. Milan Pawelec
2. Oleg Pawelec
3. Oskar Pawelec

Pit Ladies
1.Monika Jaworska
2.Magdalena Stankiewicz
3.Sylwia Dzik

Stock 150 Junior
1.Filip Janus
2.Mateusz Hulewicz
3.Jakub Bajdalski


Stock 150 Pro
1.Michał Budziaszek
2.Sławomir Bławat
3.Paweł Staszko

Super Pit
1.Jakub Wróblewski
2.Sebastian Stach
3.Mateusz WąsowskiKalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook