opublikowano 17/03/2019 o godzinie 08:11:17, autor Olga Taraszka

Wiktor Majchrowski: "Ważne jest, żeby jeździć w różnych miejscach i warunkach"
Wiktor Majchrowski to 11-letni zawodnik, który w zeszłym sezonie w doskonałym stylu zadebiutował w Pucharze Polski Pit Bike SM. Tym razem pytamy go o przygotowanie do tegorocznych startów i o szczegóły współpracy z nowym teamem! 

W tym sezonie zadebiutujesz w barwach zespołu Roszak Racing, jak to się stało, że dołączyłeś do składu tej ekipy? 

Wiktor Majchrowski: Tak, to prawda w tym sezonie wystartuję w barwach Roszak Racing. Znamy się od dawna i dużo razem jeździliśmy, jeszcze w trakcie zeszłego sezonu. W okresie zimowym ćwiczyliśmy razem na halach i jakoś tak wyszło, że zostałem „Roszakiem”.

Od tego roku na mapie Pucharu Polski Pit Bike SM jest też Stary Kisielin i Radom, miałeś już kiedyś okazję objeździć te tory? 

Wiktor: Nie miałem jeszcze okazji jeździć na tych nowych torach, ale słyszałem że są bardzo szybkie i wymagające. Ważne jest żeby jeździć w różnych miejscach i warunkach, bo tylko dzięki temu możemy się rozwijać. Mam nadzieję, że uda się razem z moim Teamem poćwiczyć w nowych miejscach, przed najbliższymi rundami.

W zeszłym sezonie razem z Maksem Pawełczakiem i Kacprem Raniszewskim, dostarczyliście nam ogromnych emocji, rywalizując w klasie STOCK 90, jakie jest Twoje nastawienie przed najbliższymi startami, stawiasz sobie jakieś cele?

Wiktor: Zeszły sezon był dla mnie debiutem, a swój własny motocykl dostałem 3 dni, przed drugą rundą w Toruniu i dopiero, wtedy mogłem rozpocząć prawdziwą rywalizację z moimi kolegami. W tym sezonie Kacper też przechodzi do Stock 125 i jest też kilku nowych zawodników, o których wiem, że ostro trenują. Ja będę przygotowany już od 1 rundy, więc zapowiada się super zabawa na wysokim poziomie. Celem jak zawsze jest jak najlepsza pozycja, ale chyba każdy startujący w wyścigu chce być pierwszy i gonić szybsze motocykle.

Obserwując Twoje media społecznościowe widać, że intensywnie trenujesz. Tor gokartowy w Skawinie SKW Racing Park i Moto Park Kraków to miejsca, które odwiedzasz najczęściej?

Wiktor: Całą jesień i zimę trenowaliśmy z Roszak Racing na krytch halach SKW i Racing Kart obie znajdują się w Krakowie. Treningi miałem przeważnie o 8 rano, więc musiałem wstawać przed 6. Odwiedzaliśmy też Tarnów i Chojnice, bo trzeba ćwiczyć na różnych obiektach. Gdy tylko stopniał śnieg wyjechaliśmy na Moto Park . W drodze na treningi spędzam dużo czasu i wtedy też się uczę, bo rodzice powtarzają że szkoła jest najważniejsza!

Dzięki bardzo za rozmowę.
Wiktor: Dzięki!Wiktor Majchrowski
ur. 8.03.2008r.
Sezon 2018: II miejsce w Pucharze Polski Pit Bike SM, w klasie STOCK 90

Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook