Achhhh, co to był za wieczór! Nie przywykliśmy do takich widoków, gdzie niemal całe środowisko pit bike'owe, wśród znakomitych gości spotyka się w blasku fleszy w uroczystych strojach w sali kinowej, niczym gwiazdy na premierze nowego filmu. Oni też zapewne najlepiej czują się w całym ekwipunku sportowym, trzymając kierownice, brodząc w błocie lub odkręcając na maxa manetkę na asfalcie. Odnaleźli się jednak w tych niecodziennych dla nich warunkach równie wyśmienicie i zapewne mają świadomość, że takich okazji z roku na rok będzie przybywać.


>>>>> ZOBACZ CAŁĄ GALERIE! <<<<<
 


Wielka Gala Pit Bike organizowana przez klub MX OTOPIT Toruń, to nie tylko okazja do poznania się z zupełnie innej strony, ale przede wszystkim święto wszystkich tych, którzy wyróżniali się oraz przyczynili do rozwoju całej dyscypliny. W piątkowy wieczór wręczono wyróżnienia oraz podsumowano wydarzenia, które odbyły się w minionym sezonie.

Sala kinowa Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki - OD NOWA wypełniona była po brzegi


Trzeba zaznaczyć, że sezon był wyjątkowy...ponad 200 zawodników, nowe rozgrywki, więcej torów, więcej ścigania i co najważniejsze...jeszcze więcej emocji. Przez cały rok zawodnicy wyciskali siódme poty z siebie i swoich maszyn w licznych i zróżnicowanych rozgrywkach m.in. pit country, pit bike supermoto, flat track czy cross country.

Przez ostatni tydzień na łamach naszego portalu przedstawialiśmy Państwu w nieco enigmatyczny sposób, tak aby zachować dreszczyk emocji, 11 kategorii w których miały zostać wręczone pamiątkowe statuetki. 8 grudnia po godz. 19 w toruńskim Akademicki Centrum Kultury i Sztuki - OD NOWA wszystko stało się jasne.

Tak wspaniała uroczystość nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, którym oficjalnie podziękowano.


I tak w kategorii Ulubieniec Publiczności 2017 z rąk Andrzeja Simpsona Drzymulskiego (Świat Motocykli) nagrodę otrzymał Mateusz Affelt
Ulubienie Publiczności 2017 - Mateusz Affelt

Również poprzez głosowanie internetowe wyłoniony został kolejny zwycięzca, tym razem w kategorii "Wydarzenie Roku". Zwycięzcą okazała się 8 edycja Porzeraczy Puul. Nagrodę organizatorowi Dariuszowi Ciupka wręczył Sebastian Wójcik.

Prezes "Porzeraczy Puul'  wraz ze swoją niezawodną ekipą

Następnie na scenie pojawili się najmłodsi rajderzy pit bike'owi. W kategorii „Jazdy Pokazowe” zwycięzcami śmiało można okrzyknąć wszystkich uczestników i tak też się stało. Na scenie pojawili się: Szymon Pawlikowski, Alex Rumiński, Oliwier Kaźmierski, Bartłomiej Kwiatkowski, Jakub Urban, Dorian Biedrzycki, Zuzia Lewandowska, Tosia Rogalska, Franciszek Janik, Mateusz Lewandowski,Kacper Król, Antonina Wesołowska, Kuba Stankiewicz, Marcel Kowalski, Kuba Kowalski, Milan Pawelec, Bartosz Derek, Szymon Żwirek, Oskar Pawelec, Oleg Pawelec, Liliana Irzyk, Zosia Pawlikowska, Tomek Morgulski, Maksymilian Sawina, Oskar Rumiński, Antoni Kończewski. Bartosz Pawlikowski, Maksymilian Pawełczak, Michael Valyavsky, Mikołaj Duchiński, Filip Stępień, Oskar Kroglewski, Iwo Beszterda

Nie byłoby jednak tak licznie uzdolnionej młodzieży, gdyby nie wyjątkowy trener. I tak w kategorii „Super Trener” w niezwykle uroczy sposób Marcinowi Wójcikowi statuetkę wręczyli jego podopieczni Dawid Zaremba i Maksymilian Sawina.

Super Trener - Marcin Wójcik oraz najmłodsi rajderzy pit bike'owi

Kolejne wyróżnienie „Otopit Roku” powędrowało do Rafała Blina. Przekazując nagrodę Łukasz Pawlikowski podkreślił jak ważną role w życiu sportowców odgrywają rodzice. Ojciec Daniela jest jedną z takich osób, dla których dobro syna i umożliwienie właściwego rozwoju jest najważniejsze.

Otopit Roku - Rafał Blin

Kategoria „Najlepszy Zawodnik Off-roadowy” i jej zwycięzca był chyba najmniejszym zaskoczeniem. Kacper Rabikowski w tym sezonie nie miał sobie równych w Mistrzostwach w Głażewie, ale także w cyklu Mistrzostw Pomorza Zachodniego Cross Country. Jak podkreślił odbierając nagrodę z rąk właściciela firmy Bud-Rem-Stal Andrzeja Zielińskiego nie zamierza w przyszłym roku tego tytułu nikomu oddawać.

Najlepszy Zawodnik Off-Roadowy - Kacper Rabikowski

Z kolei najlepszym zawodnikiem „Pit bike Supermoto” został triumfator zarówno Pucharu Polski MRF jak i Pitbike.pl Otwartych Mistrzostw Woj. kuj-pom. - Mateusz Wąsowski.  Nagrodę wręczył Przedstawiciel Głównej Komisji Sportu Motocyklowego PZM, Jacek Molik  

Najlepszy Zawodnik Pit Bike Supermoto - Mateusz Wąsowski

W kategorii „Objawienie Roku' na scenę zaproszono wybitnego trenera żużlowego Jana Ząbika, który statuetki przekazał Mateuszowi Affeltowi i Oliwii Rosińskiej.

Objawienia Sezonu - Mateusz Affelt i Oliwia Rosińska

„Pechowcem Roku” uznano Bartosza Pawlikowskiego, który przez upadek i kontuzję w przedostatniej rundzie Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostwach Woj. kuj-pom. Stracił szansę na podium. Przesympatycznemu młodemu rajderowi nagrodę wręczył Mistrz Polski z roku 2017 i dwukrotny II Vice Mistrz Polski cyklu Mistrzostw Polski w Motocrossie: Karol Kruszyński.
Pechowiec Roku - Bartosz Pawlikowski

Ostatnie kategorie trafiły do wybitnych zawodników, których umiejętności i cechy charakteru sprawiają, że o pit bike'ach jest naprawdę głośno. W kategorii „Super Championka” zwyciężyła Daria Leba, a „Super Championem” został Daniel Blin. Tym wybitnym nastolatkom nagrody wręczyli: Jacek Gajewski z firmy JG Sport oraz Marek Szkopek, tegoroczny mistrz europejskiej serii Alpe Adria w klasie Supersport.
Super Championka - Daria Leba

Super Champion - Daniel Blin

 


>>>>> ZOBACZ CAŁĄ GALERIE! <<<<<
 


 

Podsumowania za sezon 2017 powoli dobiegają końca, a my z niecierpliwością czekamy już na wiosenne rozpoczęcie rywalizacji 2018.


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook