opublikowano 13/07/2018 o godzinie 13:15:20, autor Olga Taraszka

„Trzeba czerpać, jak najwięcej frajdy z jazdy!” – rozmawiamy z Sebastianem Stachem #212
Każda dyscyplina sportu wymaga poświęceń i nieustannego dążenia do rozwoju swoich umiejętności. W wyścigu o najlepsze miejsca nie należy jednak zapominać o kwintesencji pasji – frajdy z tego, co robimy i satysfakcji z realizacji małych celów. O pit bike, zawodach i sile drużyny, opowiada Sebastian Stach #212!Na co dzień jeździsz w teamie Roszak Racing, skąd się wzięła Twoja pasja do małych motocykli?
- Motocykle towarzysza mi od 14 roku życia. Zaczęło się motorynki i rozwinęło po motocykl torowy. Kiedyś widząc chłopaków trenujących na pitbike’ach sam postanowiłem spróbować swoich sil. Trenowałem na hali całą zimę , głównie na SKW Racing Park w Skawinie. Tam poznałem resztę Roszak Racing i od tego zaczęły się nasze wspólne wyjazdy.

Pomimo tego, że ostatnia runda w Koszalinie ze względów technicznych zakończyła się dla Ciebie dość pechowo, to w I wyścigu pokazałeś, że forma jest…
-Tak , Koszalin był bardzo pechowy dla mnie. Trzecie miejsce w kwalifikacjach i minimalne różnice w czasach, między pierwszą trójką gwarantowały sporo emocji i tak też było. Pierwszy wyścig ukończony na 2. Miejscu. Niestety drugi wyścig już sami widzieliście, jak wyglądał… Mimo wszystko cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tej rywalizacji! Motopark Koszalin jak dla mnie jest naprawdę super torem – szybkim i z ciekawą konfiguracją.

Pomijając Koszalin, ten sezon zaczął się dla Ciebie bardzo dobrze, 2. miejsce w pucharze Niemiec było wręcz wymarzonym debiutem…
- Puchar Niemiec był dla mnie wielkim zaskoczeniem, jeżeli chodzi o wynik. Ponadto musieliśmy rywalizować stockową 140 z motocyklami 160ccm. Myślę jednak, że godnie reprezentowaliśmy Polskę! Dwie kategorie i dwa razy podium! Było to świetne doświadczenie i naprawdę wysoki poziom rywalizacji oraz przygotowania zawodów.

Patrząc na zaangażowanie całego teamu Roszak Racing w rozwój umiejętności w jeździe na pitach, widać że z małych motocykli, czerpiecie niemałą frajdę…
- Ciągle to powtarzam, że trzeba się tym bawić i czerpać z jazdy jak najwięcej frajdy! Roszak Racing powstał właśnie w takim celu. Cały zespół daje z siebie 100%, co przynosi rezultaty . Korzystając z okazji, chcę pozdrowić i podziękować Adamowi, gdyż to dzięki niemu mamy szanse w tym uczestniczyć!

Dzięki za rozmowę. 

-Dzięki!


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook