opublikowano 18/12/2018 o godzinie 15:00:58, autor Żaneta Lipińska

To oni zawojowali Puchar Polski Pit Bike SM 2018

Po raz pierwszy w formule, gdzie ścigały się tylko mini-motocykle, po raz pierwszy jako pełnoprawna dyscyplina motorsportu w naszym kraju. Pit Bike przebojem weszły na salony wyścigowe w Polsce. U boku doświadczonych zawodników na torach asfaltowych ścigali się młodzi adepci szkółek motocyklowych. Pierwszy sezon Pucharu Polski Pit Bike SM wyłonił najlepszych zawodników w sześciu klasach.
 
 
Rozegrany w pięciu rundach Puchar Polski Pit Bike SM na torach Torunia, Bydgoszczy i Koszalina okazał się prawdziwą kuźnią talentów. Bardzo wysoki poziom wyścigowy, mimo nieco mniejszych maszyn, wróży bardzo dobrze dla przyszłości wyścigów motocyklowych w naszym kraju. Dzięki pit bike dzieci i młodzież mogą poznawać profesjonalnych zawodów, obycia w motorsporcie, a to wszystko przy niewielkich nakładach finansowych. Najważniejsza rzecz, która wydarzyła się wraz z wprowadzeniem dyscypliny pit bike to obniżenie wieku zawodniczego na torach asfaltowych z 12 do 8 lat. Naszym zdaniem to prawdziwy hit, na naszych oczach rośnie przyszłe pokolenie zawodnicze. Warto zapamiętać te nazwiska, będzie jeszcze o nich głośno!
 
Młodzi zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom i pokazali ducha walki oraz jazdę fair play. -Każda próba, każdy trening to doskonalenie umiejętności- mówi Jacek Molik, którego syn Mateusz startuje w klasie Stock 125. – Najlepiej zaczynać od dziecka. Wszyscy znamy powiedzenie: Czego się Jaś nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Dlatego warto zaczynać swoją przygodę motocyklową jak najwcześniej, bez względu na wynik. Liczy się zdobywane doświadczenie, dobra zabawa i przyjaźnie, które powstają na torze.
 
Wielką dumą Pucharu Polski Pit Bike SM okazała się również klasa Pań. W zmaganiach łącznie wzięło udział 13 zawodniczek. To bardzo dobry rezultat. Zawodniczki pokazały, że świat motorsportu jest idealnym miejscem dla płci pięknej. – Ja ścigam się na pit bike od samego początku, bo był to już mój trzeci sezon – mówi Martyna Dynasińska, zawodniczka MX Otopit Toruń. – Kiedy zaczynałam w zawodach brały udział łącznie dwie, trzy zawodniczki. W tym roku było trzynaście dziewczyn, z czego bardzo się cieszę. Przede wszystkim bardzo mocno podniósł się poziom jazdy, dla kobiet absolutnie nie ma taryfy ulgowej.
 
W Pucharze Polski Pit Bike SM może wziąć udział praktycznie każdy, kto skończył 8. lat. Górnej granicy wieku nie ma. W kolejnym sezonie również obowiązywać będzie 6 klas zawodniczych, od najmłodszej Stock 90 do Super Pit, gdzie jeżdżą motocykle do 215 cc pojemności. Podczas każdej rundy organizowane są jazdy pokazowe dla dzieci od 6.roku życia. Zawody rozgrywają się na homologowanych torach gokartowych.
 
Chcesz wystartować w Pucharze Polski Pit Bike SM? Wszystkie informacje znajdziesz na www.otopit.pl
 
 
Puchar Polski Pit Bike SM 2018 ZWYCIĘZCY:
Stock 90
1. Maksymilian Pawełczak
2. Wiktor Majchrowski
3. Kacper Raniszewski
Stock 125
1.Milan Pawelec
2.Oleg Pawelec 
3. Mateusz Molik
Pit Ladies
1. Monika Jaworska 
2.Sylwia Dzik
3.Dominika Orlik
Stock 150 Junior
1.Mateusz Hulewicz 
2.Filip Janus 
3.Jakub Bajdalski
Stock 150 PRO
1.Michał Budziaszek 
2.Sławomir Bławat 
3.Robert Rydalski
Super Pit
1. Jakub Wróblewski 
2.Mateusz Wąsowski 
3.Marek Szkopek

Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

YouTube

Facebook