opublikowano 08/12/2019 o godzinie 21:15:08, autor Olga Taraszka

To do nich należał ten sezon. Oto laureaci Wielkiej Gali Pit Bike!24 kluby z całej Polski, ponad dwustu zawodników, startujących, zarówno w cyklu off-road, jak i na asfalcie - sezon 2019 został oficjalnie podsumowany! Wiemy już też do kogo powędrowały wyróżnienia specjalne i nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe.Wielka Gala Pit Bike to już coroczna tradycja, która pozwala wyłonić nalepszych zawodników danego sezonu oraz nagrodzić tych, którzy włożyli ponadprzeciętny wkład w rozwój dyscypliny pit bike. Podobnie, jak w ubiegłych latach nie zabrakło popularnych kategorii, ale pojawiło się też kilka nowości. 

Wśród zawodników, którzy odnieśli ogromny sukces w innych dyscyplinach motorportu, jednocześnie startując w Pucharze Polski Pit Bike SM znaleźli się Daniel Blin i Mateusz Hulewicz. Dla przypomnienia Daniel Blin to zawodnik Mistrzostw Świata Klasy Supersport 300, a Mateusz Hulewicz to tegoroczny mistrz Polski Supersport 300 oraz zawodnik Pucharu Europy Alpe Adria. Wyróżnienia specjalne otrzymali, także Mateusz Molik, Mateusz Wąsowski, Michał Budziaszek, Kacper Błaszak i Mateusz Affelt. Dla każdego z tych zawodników to był rok pełen sukcesów. Mateusz Molik wywalczył 3. miejsce Pucharu Polski w wyścigach motocyklowych Sport 250, Mateusz Wąsowski zdobył 3. miejsce w Pucharze Polski w wyścigach motocyklowych w klasie Sport300, Michał Budziaszek  startował w Mistrzostwach Polski w wyścigach motocyklowych Supersport 300, Kacper Błaszak zaczął odważnie wkraczać w świat motocrossu, a Mateusz Affelt z sukcesami rozpoczął walkę na torach żużlowych.

Wyjątkową nagrodą było wyróżnienie w ramach idei FAIR PLAY, które otrzymał Grzegorz Teske. To właśnie pan Grzegorz wykazał się bezinteresowną pomocą i honorową postawą, pomagając bezpośredniemu rywalowi swojego wnuka, podczas rundy na bydgoskim kartodromie

W związku z tym, że w ostatnim sezonie pojawiło się wielu nowych trenerów i instruktorów stworzono kategorię SUPER TRENER.  Laureat tego wyróżnienia został wyłoniony, przy pomocy specjalnej ankiety, w której głosowali zawodnicy. Po zaciętej i wyrównanej walce nagroda ta trafiła do Marcina Wójcika, który na co dzień przygotowuje wielu adeptów motorsportu do sezonu off-road. 

Ważnym punktem Gali było wręczenie nagrody w kategorii OTOPIT ROKU. To wyróżnienie szczególne, wybitne, o którego przyznaniu nie decydują żadne mierzalne wartości. To ukłon w stronę ludzi, których wkład w rozwój oraz popularyzację dyscypliny pit bike jest nieoceniony. Tym razem nagrodę tę otrzymały trenerki - Monika Jaworska i Magdalena Stankiewicz, które prowadząc szkołę jazdy Katanka Young Team skutecznie promują motorsport wśród najmłodszych.

Wśród najlepszych zawodników OFF-ROAD znaleźli się Daria Leba i Cyprian Bieliński. Tradycyjnie najlepszy zawodnik off-road otrzymał przechodni plastron toru Głażewo. Z kolei jeśli chodzi o ASFALT najlepszą zawodniczką i zawodnikiem okazali się być Joanna Miller i Milan Pawelec. 

Absolutną nowością było nagrodzenie zawodnika w kategorii OSOBOWOŚĆ MEDIALNA. Wyróżnienie to wiąże się z debiutem małych motocykli na antenie Motowizji. W tym roku nagrodę tę otrzmymała, startująca w klasie pit ladies Dominika Orlik. 

Emocjonującym momentem było rozstrzygnięcie plebicytu ULUBIENIEC PUBLICZNOŚCI. W efekcie głosowania SMS laureatem w tej kategorii został 5-letni Tymek Andrzejewski. Inną kategorią rozstrzygniętą, przy pomocy głosów publiczności było WYDARZENIE ROKU. Choć nominowanych zostało pięć fantastycznych imprez, to kolejny rok z rzędu zwycięstwo trafiło na ręce Porzeraczy Puul. 

Jak co roku nagrody zostały przyznane, także w kategorii OBJAWIENIE ROKU. Jeśli chodzi o świat OFF-ROAD to wyróżenienie to otrzymał Tomasz Raczek, który ambitnie rywalizował w klasie STOCK 90. Z kolei spośród zawodników, którzy walczyli na asfalcie zostali wyróżnieni Oliwia Wojcieska z klasy pit ladies i Mateusz Pasiuk z klasy STOCK 125.

Ze względu na nieprzewidywalność, z którą wiąże się sport stworzono, także kategorię PECHOWIEC ROKU. Po niezwykle trudnym i wymagającym sezonie odebrał ją Michał Budziaszek, który przed Finałową rundą Pucharu Polski Pit Bike SM uległ groźnemu wypadkowi. 

Dobrze znaną wszystkim kategorią był SUPER CHAMPION. Podobnie, jak w poprzednim roku trafił on na ręce Maksymiliana Pawełczaka, który pomimo tego, że ma zaledwie 10 lat to wziął udział we wszystkich rundach Pucharu Polski Pit Bike SM i Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego, dodatkowo uczestnicząc w punktowanych treningach żużlowych. 

Tradycyjnie tuż po Gali odbył się Bal Mistrzów. Relację LIVE z Wielkiej Gali Pit Bike, można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=hyd776EUtKg


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

YouTube

Facebook