opublikowano 25/01/2019 o godzinie 18:38:05, autor Olga Taraszka

Testy w Almerii zakończone! Teraz czas na Kartagenę!

Od kilku dni na bieżąco śledzimy, co się dzieje podczas testów w Hiszpanii. Przypomnijmy, ze zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike SM walczą aktualnie o wejście do zespołu wyścigowego Wójcik Racing Team. Wczoraj zakończył się etap jazd w Almerii, a już jutro czas na tor w Kartagenie!

Michał Budziaszek, Mateusz Hulewicz i Mateusz Oślak dalej walczą o to, by stać się częścią zespołu wyścigowego Wójcik Racing Team. Póki co wszystko idzie zgodnie z planem i za młodymi zawodnikami już dwa dni testów! –Na torze w Almerii występuje duża różnica poziomów, co sprawia dużo frajdy z jazdy – podsumowuje Mateusz Hulewicz. -Miałem okazje obserwować i porozmawiać z kilkoma znanymi zawodnikami, takimi jak Jorge Martin, Thomas Luthi ,czy Dani Valle. Mogłem pojeździć na każdej z trzech Yamah R3, które były do dyspozycji i uważam że były bardzo dobrze przygotowane do testów. Na wszystkich czułem się doskonale i wykręcałem przyzwoite czasy. Bardzo podoba mi się to, że w teamie panuje bardzo przyjazna atmosfera. Starsi zawodnicy chętnie służyli radami i wskazówkami. Bardzo im za to dziękuję! Uwielbiam motocykle i z niecierpliwością czekam na jutrzejsze testy tym razem w Cartagenie. Mam nadzieje, że polubimy się z tym torem – dodaje.Tor w Almerii znany jest z tego, że posiada 13 technicznych zakrętów z podwójnymi, a nawet potrójnymi wierzchołkami, młodzi zawodnicy poradzili sobie z nimi jednak doskonale i cała trójka zaprezentowała się na najwyższym poziomie. -Jest to tor dla mnie bombowy, ciężko to nawet ująć w słowa – opowiada Mateusz Oślak. -Mój motocykl jest już sprawny i gotowy, z czego się bardzo cieszę, a bariera psychiczna z pierwszego dnia została obalona! Przed nami jeszcze Kartagena, więc mogę śmiało powiedzieć, że tym razem będziemy mieli łatwiej, ponieważ znamy już wystarczająco motocykl, więc tylko nitka jeszcze przed nami – dodaje. Ze swoich dotychczasowych jazd zadowolony jest, także Michał Budziaszek, dla którego jazda na pełnowymiarowym motocyklu była absolutnym debiutem. -Bardzo szybko zaadoptowałem się do motocykla i nieco innej pozycji. Szczerze mówiąc nie odczułem zbyt wielkiej różnicy. Jestem bardzo zadowolony – przyznaje Michał.

Testy w Kartagenie potrwają do 27 stycznia, trzymamy za wszystkich mocno kciuki!


 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

YouTube

Facebook