opublikowano 20/01/2019 o godzinie 14:55:46, autor Olga Taraszka

Tak się jeździ w KSB! - opowiada Mateusz Hulewicz

Mateusz Hulewicz to jeden z zawodników, który już wkrótce stanie przed szansą wejścia do zespołu wyścigowego Wójcik Racing Team. Sprawdzian na torach w Almerii i Cartagenie już w tym tygodniu, tymczasem sprawdzamy jak zawodnik Pucharu Polski Pit Bike SM zaaklimatyzował się na torze KSB w Walencji!

-W Walencji na KSB jestem już po raz drugi - opowiada Mateusz. -Cykl treningów obejmował 3-godzinne sesje, 6 dni w tygodniu. Pogoda panująca w Hiszpanii umożliwia właśnie takie trenowanie przez cały rok. Obserwując maluchy w wieku 4 lat, które spędzają na motocyklu tyle samo czasu, co ich starsi koledzy, to nie ma co się dziwić że w Hiszpanii wyrasta tyle motocyklowych talentów! - dodaje. Trening w KSB Sport - Centro de pilotaje to jeden z etapów przygotowań do najważniejszego testu. Jak podkreśla Mateusz, aktualnie największy nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo i pracę nad techniką jazdy. -Moje aktualne treningi polegają głównie na doskonaleniu techniki jazdy. Ważne jest też bezpieczeństwo. Uczą tu kontrolowanych uślizgów, przyjmowania odpowiedniej pozycji oraz technik hamowania. Treningi odbywają się na afalcie i na flat tracku. Wszystko zorganizowane jest w atmosferze zabawy, połączonej z profesjonalizmem trenerów, którzy wkładają dużo serca, aby adepci wynieśli, jak najwięcej ze szkolenia. Polecam każdemu! - dodaje. 

Przed szansą na awans do zespołu wyścigowego stanie, także drugi utalentowany zawodnik Pucharu Polski Pit Bike Michał "Budziach" Budziaszek. Razem z Mateuszem zmierzą się oni w jeździe na motocyklu Yamaha R3. Testy zawodników odbędą się już wkrótce, podczas zimowych treningów zespołu w Hiszpanii, gdzie osiemnastoosobowy skład Wójcik Racing Team, będzie przygotowywał się do startów w tegorocznych cyklach mistrz Polski, europejskiej serii Alpe Adria i mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych FIM EWC. Razem z Mateuszem i Michałem o wejście do zespołu wyścigowego będzie walczył, także Mateusz Oślak, który jesienią reprezentował Polske w eliminacjach do Red Bull MotoGP Rookies Cup. Trzymamy za naszych zawodników mocno kciuki i na bieżąco śledzimy ich postępy!


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook