opublikowano 14/11/2017 o godzinie 18:34:19, autor Piotr Młynarczyk

Tak będą wspominać swój debiut na Motoarenie triumfatorzy!

Pierwsze zawody żużla amerykańskiego na Motoarenie przeszły do historii, a my zapyliśmy zawodników jak wrażenia po pierwszych tego typu zawodach w Polsce.

 


>>>>> ZOBACZ ZDJĘCIA <<<<<

>>>>> ZOBACZ PEŁNĄ RELACJĘ! <<<<


 

Dawid Zaremba (1 miejsce kat. Kadet): Bardzo mi się podobało, jeszcze nie miałem nigdy okazji jeździć po stadionie żużlowym. Cieszę się że mogłem wziąć udział w takich zawodach i w takim wydarzeniu, pierwsze w Polsce zawody dirt trackowe. Poziom rywalizacji też był wysoki, cały czas jechaliśmy blisko siebie, nie można było popełniać błędów. Jazda w uślizgach to jest to co naprawdę lubię. Mój PitBike YCF sprawował się super. Szkoda tylko że tak mało pojawiło się kibiców na trybunach, chociaż i tak niewiele widziałem bo mam 130cm w butach, a bandy są naprawdę wysokie. Sama organizacja zawodów bardzo dobra, wszystko szło bardzo sprawnie. Oby więcej takich zawodów, na takich obiektach w Polsce.

 

 

Maks Pawełczak (2 miejsce kat. Kadet): Było super. Najbardziej podobała mi się jazda i starty. Podoba mi się ta dyscyplina dlatego , że jest w niej trochę motocrosu i żużla. Fajnie startować spod taśmy z dużej odległości. Fajnie było wygrać kilka wyścigów z Dawidem Zarembą, ale niestety wyścig finałowy poszedł mi słabo. Sekunda różnicy dzieliła mnie od Dawida. Chciałbym zostać kiedyś mistrzem świata w Flat Tracku.

 

 

 

Mateusz Affelt (1 miejsce kat. Młodzik): Pod koniec było trochę ślisko i ciężko się jeździło. Troszkę trenowałem tydzień temu i jakoś poszło. Podobało mi się na Motoarenie. W tym roku zrobiłem swoje i jestem z tego bardzo zadowolony.

 

 

 

 

Daniel Blin (1 miejsce kategoria 16+) : Jeździło się super. Wszystkim polecam spróbowanie takiej dyscypliny. Fajnie sprawdzić się w innej dyscyplinie na tak pięknym obiekcie jakim jest toruńska Motoarena. Mam nadzieję, że z każdymi zawodami będzie więcej kibiców. Flat track,jest wbrew pozorom podobny do supermoto. To bardzo dobry trening, który poprawia kontrolę nad motocyklem i chciałbym aby stał się stałym elementem moich przygotowań do sezonu.

 

 

 

Marcin Nowakowski (2 miejsce kat. 16+): Kiedyś jeździłem na żużlu i to pomogło. Ten występ to prezent od mojej żony, która zrobiła wszystko bym mógł wystartować, dlatego podszedłem na totalnym luzie i pewnie to pomogło. Byłem tylko za Danielem, ale wiadomo, on jest niedościgniony na każdym motocyklu.

 

 

 

Robert Mechlik (3 miejsce kat. 16+): Fajnie, że udało się zorganizować takie zawody, że było tylu chętnych, bo ponad 30 osób. Świetna zabawa, nie sądziłem, że wejdę do finału i zajmę 3 miejsce była szansa nawet na 2, ale i tak jestem zadowolony. Mam nadzieję, że ten sport się rozwinie podobnie jak motocross czy supermoto.

 

 

 

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook