opublikowano 28/12/2017 o godzinie 17:35:57, autor Olga

Specyfika zawodów, czyli dlaczego warto w nich startowaćJazda na pit bike jest dla każdego – oczywista sprawa. Przy okazji nowego sezonu warto, jednak pójść o krok dalej i spróbować swoich sił w zawodach. Dlaczego? Zobaczcie, co na ten temat sądzą nasi zawodnicy.


Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności
-Dzięki temu, że startuje się w zawodach, można porównywać się z innymi zawodnikami, sprawdzać gdzie oni jadą szybciej i z zawodów na zawody, weryfikować czy nasze wyniki stają się lepsze – opowiada Kamil Zima. –Zawody gwarantują nam też pełne bezpieczeństwo, ponieważ jesteśmy ubezpieczeni i zawsze jest wokół nas ratownictwo medyczne. Najfajniejsze w tym wszystkim jest też to, że w momencie, gdy się dobrze jeździ i zdobywa czołowe miejsca, to wygrywa się świetne nagrody. Osobiście najlepiej wspominam zawody Cross Country w Czaplinku, ponieważ zająłem na nich 2 razy pierwsze miejsce. Były one zorganizowane na torze motocrossowym i to mi się podobało, bo lubię tory, na których trzeba włożyć dużo wysiłku. Ten tor właśnie taki był - dużo skoków, podjazdów, zjazdów oraz piach – dodaje.

Niepowtarzalna atmosfera
-Moim zdaniem, jeżeli ktoś ma pit bike i się, czy waha wystartować w zawodach, to nie widzę nic na przeszkodzie, żeby się sprawdzić – zapewnia Jakub Janik. -Nawet jeżeli nie wyjdzie to i tak warto spróbować, na pewno nikt nie pożałuje. Jest to mega zabawa, nowe doświadczenie, a do tego atmosfera na torze jest naprawdę niepowtarzalna. Każdy może zostać mistrzem tylko trzeba chcieć! Stres oraz dreszczyk emocji przed każdymi zawodami jest bezcenny, nigdy nie wiadomo co się wydarzy i to jest piękne. Gdybym miał wybierać, które zawody wspominam najlepiej, to wybrałbym… wszystkie! Każde zawody mają inną, niesamowitą historię i cieszę się, że mogę ją tworzyć razem z pozostałymi zawodnikami. – Jakub JanikDzielenie pasji z innymi
-Podczas przygody z pitbike'ami warto iść o krok dalej i wystartować w zawodach, ponieważ to naprawdę fajna zabawa, gdy z każdym treningiem można stawiać sobie wyżej poprzeczkę –zauważa Daria Leba. -Przyjemnie jest wówczas spojrzeć na to, jak jeździliśmy na samym początku i jaki progres zrobiliśmy od tamtego momentu. Ponadto na zawodach, można poznać wielu wspaniałych ludzi i zawrzeć nowe przyjaźnie z osobami o tej samej pasji. Rozwój pitbike'ow nieustannie idzie do przodu, więc myślę, że warto śledzić, co wokół nich się dzieje i uczyć się nowych rzeczy – Daria Leba

Rywalizacja na wysokim poziomie
-Myślę, że jeżeli ktoś lubi rywalizacje na wysokim poziomie, to koniecznie powinien spróbować jazdy w zawodach – przekonuje Filip Janus. -Bardzo lubię to uczucie, kiedy przyjeżdżam linie mety, W szczególności, gdy zajmuję topowe pozycje. Pit bike to tez świetna odskocznia od normalnego życia. Jeśli chodzi o konkretne zawody, to najlepiej wspominam finałowa rundę Pucharu Kujawsko- Pomorskiego w Bydgoszczy. Była wtedy idealna pogoda do jazdy, co przełożyło się na świetne czasy na torze. Zająłem wówczas drugie miejsce, a zaledwie punkt dzielił mnie od zwycięstwa.
 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook