opublikowano 30/10/2018 o godzinie 14:54:38, autor Olga Taraszka

Sezon Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup 2018 już na mecie!

Sezon off-road jest już na finiszu! IV runda Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup w Głażewie zakończyła zmagania crossowe w roku 2018! To był zdecydowanie wyjątkowy dzień dla wszystkich miłośników małych motocykli! Spora ilość nowych zawodników dowodzi, że w następnym sezonie czekają nas jeszcze większe emocje!Jeden tor, trzy pokolenia

Sezon 2018 pokazał, że cykl Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup jest dla każdego! Tor w Głażewie dostosowany jest do zawodników, bez względu na ich wiek i doświadczenie. Przypomnijmy, że łącznie mogliśmy obserwować zmagania, aż siedmiu klas! Wśród nich znalazły się: Stock 90, Stock 125, Stok 150 MX, Stock 150 PRO, Pit Ladies, Super Pit i Amator! Dzięki temu wielokrotnie mogliśmy być świadkami, gdy trzy pokolenia zawodników spotkały się na jednym torze! Nie lada gratką dla wszystkich miłośników pit bike było z pewnością pojawienie się klasy Amator, która umożliwiła wjazd na tor zawodnikom, z nieco mniejszym doświadczeniem startowym. - Tor w Glażewie był naprawdę bardzo dobrze przygotowany i cieszę się, że zdecydowałem się wystartować w klasie Amator – opowiada Igor Popławski. – Swoją przygodę z pit bike rozpocząłem w styczniu tego roku, dlatego jak widać, da się zrobić znaczny progres w krótki czasie – dodaje.Zwycięstwo w pięknym stylu i jeden król „królewskiej klasy”
Zdecydowanie ogromnych emocji dostarczyli nam najmłodsi zawodnicy zmagań! Od tego sezonu do stawki Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup dołączyła klasa Stock 90, gdzie startują dzieci od 8. roku życia. Mali zawodnicy i tym razem zgotowali nam niemałe widowisko! Wśród najlepszej trójki znaleźli się: Michał Valyavsky, Maksymilian Pawełczak, Oskar Rumiński. Niezwykle ciekawe wyścigi, mogliśmy też oglądać wśród ich starszych kolegów. W klasie Stock 125, po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się Piotr Kajrys, tegoroczny II wicemistrz Polski w klasie MX65! Tym samym wygrał on, podczas IV rundy z dotychczasowym liderem klasy Stock 125 – Mateuszem Affeltem. Wśród pań numerem jeden w tym sezonie była zdecydowanie Daria Leba, która podczas czwartej odsłony zmagań w Głażewie, postawiła kropkę nad i, i po raz kolejny sięgnęła po złoto! Tuż za nią znalazły się Anna Oleśniewicz i Aleksandra Turno. Swoją dominację w tym sezonie potwierdził też zawodnik klasy Stock 150 MX –Cyprian Bieliński, który po raz kolejny znalazł się na pierwszym miejscu podium! Niezwykłe emocje wzbudziła, jak zawsze rywalizacja, w ramach „królewskiej klasy” Stock 150 Pro, gdzie w doskonałym stylu, jako pierwszy linię mety przejechał Kacper Rabikowski! Tym samym obronił on tytuł Mistrza z 2017! -Poziom wśród zawodników, którzy startowali w tym roku, w Głażewie bardzo pozytywnie mnie zaskoczył – opowiada Kacper Rabikowski. –Wszyscy zrobili naprawdę ogromny progres i cieszę się, że pit bike tak aktywnie się rozwijają. Na razie nie chcę zdradzać dokładnych planów na następny sezon – dodaje. Choć sezon 2018 już się zakończył, to przypominamy, że przed nami jeszcze uroczyste podsumowanie! Wielka Gala Pit Bike odbędzie się już 7 grudnia!
 IV runda Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup - wyniki

Stock 90
1. Michał Valyavsky
2. Maksymilian Pawełczak
3. Oskar Rumiński

Stock 125
1.Piotr Kajrys
2. Mateusz Affelt
3. Oliwier Kaźmierski

Stock 150 MX
1.Cyprian Bieliński
2. Kacper Błaszak
3. Kamil Zima

Stock 150 PRO
1.Kacper Rabikowski
2.Paweł Szufrajda
3.Adam Rembeza

Pit Ladies
1. Daria Leba
2. Anna Oleśniewicz
3. Aleksandra Turno

Super Pit
1. Marcin Wójcik
2. Łukasz Majkowski
3. Mateusz Kamiński

Amator
1. Igor Popławski
2. Marcin Klonowski
3. Piotr Urban


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook