opublikowano 23/02/2019 o godzinie 15:58:08, autor Olga Taraszka

Kobiece MOT(t)O - Rozmawiamy z Aleksandrą Kotowską


Aleksandra Kotowska miniony sezon Pucharu Polski Pit Bike SM, w klasie pit ladies zakończyła na 6.miejscu. W rozmowie dla pitbike24, zdradza że w tym roku będzie atakować lepszy wynik, jednak najważniejsza jest dla niej radość z jazdy i dobra zabawa!

W ostatnim sezonie zaprezentowałaś bardzo dobrą formę, 6. miejsce w generalnej klasyfikacji Pucharu Polski Pit Bike SM dobrze rokuje na przyszłość. Jak Ty podsumowałabyś swoje starty w 2018 roku?
Aleksandra Kotowska:
Muszę przyznać, że 6 miejsce nie jest dla mnie szczególnie zadowalające. Udało mi się trochę poprawić technikę jazdy, chociaż przede mną jest jeszcze wiele pracy. Mam nadzieję, że w następnym sezonie będzie jeszcze lepiej. Podczas zawodów poznałam wiele pozytywnych ludzi, których pozdrawiam i nie mogę się doczekać kiedy rozpocznie się następny sezon!

Wielu zawodników ciekawi, jak trenować żeby osiągać coraz lepsze wyniki. Jak to wygląda w Twoim przypadku – dużo jeździsz poza zawodami, stawiasz też na inne formy aktywności?
Aleksandra:
Poza zawodami praktycznie nie trenuje, nie mam na to za bardzo czasu... Czasem uda mi się pojeździć w Bydgoszczy, parę razy odwiedziłam też Lisewo. Starty w zawodach były praktycznie moimi treningami. Planuję zmienić to w następnym sezonie, może się uda!


Na zdjęciu: Zawodniczki pit ladies w sezonie 2018.


Na trasie Pucharu Polski Pit Bike SM 2019 pojawi się po raz pierwszy Radom i Stary Kisielin. Znasz tamtejsze tory, miałaś już okazję się na nich sprawdzić?
Aleksandra:
Stary Kisielin odwiedziłam raz. Bardzo spodobał mi się ten tor jest szybki, szeroki, a zakręty są wyprofilowanie, dobrze mi się tam jeździło. W Radomiu nigdy nie byłam, dlatego cieszę się, że będę miała okazję podczas Pucharu.

Pit Bike przyciąga coraz więcej kobiet, z pewnością w najbliższym sezonie ponownie pojawią się nowe twarze wśród pit ladies. Jakie jest Twoje nastawienie, przed najbliższym sezonem? Planujesz starty we wszystkich rundach? Masz założony konkretny cel?
Aleksandra:
Bardzo się cieszę że grono pit ladies się powiększa, mam nadzieję że w 2019 roku będę miała okazję pościągać się z nowymi rywalkami. Nie nastawiam się jakoś specjalnie, starty traktuje jako dobrą zabawę. Planuje jedynie wziąć udział we wszystkich rundach oraz poprawić technikę jazdy. Moim celem jest dobrze się bawić i doganiać czołówkę!

Dzięki bardzo i powodzenia!
Aleksandra:
Dzięki!


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook