opublikowano 12/02/2020 o godzinie 12:53:29, autor Żaneta Lipińska

Regulamin Pucharu Polski Pit Bike SM 2020

Na stronie Polskiego Związku Motorowego opublikowano regulamin ramowy Pucharu Polski. Sprawdźcie co zmieniło się w zasadach rozgrywek oraz jak przygotować się do nowego sezonu.

Zasady rozgrywek, przyznawania punktów, zasady dotyczące licencji, czy badań lekarskich czy wytyczne dotyczące klas zawodniczych. I tu pojawiają się zmiany. Nowa klasa, która zostaje wprowadzona w sezonie 2020 to Pit Girls, stworzona z myślą o dziewczynkach, których wiek nie pozwala jeszcze na ściganie się w klasie Pit Ladies. Pit Girls to klasyfikacja dla zawodniczek w wieku 8-12 lat, ścigających się na minimotocyklach do maksymalnie 90 cc pojemności. Wyraźnie zostały także nakreślone zasady dla uczestników jazd pokazowych. Ich maksymalny wiek to 14 lat, a maksymalność pojemność pit bike to 125 cc. W nomenklaturze pojawia się też nowe sformułowanie - Pit Masters, wyróżnienia dla zawodników powyżej 35 roku życia, którzy ścigają się w klasach Stock 150 lub Superpit.

Z regulaminu dowiecie się również wszystkiego na temat oznaczeń i sygnalizacji na zawodach. Oznacza to, że na podstawie wiedzy, którą zdobędziecie z tej lektury, możecie przystąpić do egzaminu teoretycznego na licencję. -Regulamin powinien być prawdziwą “Biblią”, każdego zawodnika- mówi Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń. - Nie dość, że czerpiemy z niego podstawową wiedzę o zasadach rozgrywek, zapoznając się z nim wcześniej nie damy się niczym zaskoczyć podczas zawodów, w trakcie których najlepiej skupić się na samej jeździcie i rywalizacji. Co roku pojawiają się nowe lub zmodyfikowane punkty. Jest to suma zebranych doświadczeń, mających na celu poprawę organizacji i podniesienie atrakcyjności dla uczestników. Na koniec sezonu uczestnicy mieli okazję wypowiedzieć się na temat dotychczasowych zasad, a organizator przyjrzał się wszystkim propozycją. Oczywiście nie każdy pomysł był możliwy do realizacji i uzasadniony, ale aktualna wersja jest najbardziej optymalnym kompromisem.

Regulamin określa także takie procedury, jak ceremonia wręczania nagród. Czy wiecie, że na podium nie zostaniecie wpuszczeni w klapkach? Nowość pojawia się także w punktacji. Dodatkowo honorowane będą kwalifikacje. Punkty trafią do trzech  najlepszych zawodników w każdej klasie (niezależnie od grupy wyścigowe, w której jadą) od 3 pkt za pierwsze miejsce, 2 pkt za drugą lokatę i 1 pkt za trzecią pozycję. Można uzyskać też 1 punkt bonusowy za najszybszy czas dnia w swojej klasie- uzyskany podczas wyścigów lub kwalifikacji. Ten bonus nie jest wliczany jednak w klasyfikację danej rundy, a tylko klasyfikację generalną.

Ważnym rozdziałem, który pojawia się w regulaminie są Mistrzostwa Polski, które będą rozegrane po raz pierwszy w historii dyscypliny. Znajdziecie już więc wszystkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

W regulaminie zawarte są także wszystkie informacje dotyczące stroju zawodnika i przygotowania motocykla. Dowiecie się także, jak powinny wyglądać tablice numeryczne na pojazdach, w jakich kolorach wydrukować tło i cyfry. Wszystkie wytyczne techniczne oraz dopuszczalne modyfikacje zostały bardzo szczegółowo opisane, a organizator będzie miał możliwość plombowania silników w pojazdach dopuszczonych do zawodów. Dobrze wiedzieć także za co można dostać karę finansową- a jest to chociażby brak maty środowiskowej. Jednym słowem, warto znać swoje prawa i obowiązki oraz być na bieżąco z dyscypliną pit bike! Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem: 

REGULAMIN RAMOWY 2020


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook