opublikowano 13/11/2019 o godzinie 10:30:59, autor Olga Taraszka

RedBike Racing Team, czyli ekipa ludzi z pasją
Choć mają różne charaktery, to łączy ich jedna pasja. Poznajcie RedBike Racing Team - ekipę dla której ryk silnika, to najlepsza muzyka.


 

- Czasem śmiejemy się, że wszystko zaczęło się jak niezłej amerykańskiej komedii - tylko zamiast w barber-shop'ie my spotykaliśmy się u Pawła w warsztacie - wspomina Kuba Michalski z RedBike Racing Team.

 
 -Pod koniec 2018 r. pojawił się pierwszy PitBike. Wszyscy jeździmy na sportowych motocyklach i wszyscy spotykaliśmy się na torach - nikt z nas jednak nie spodziewał się, że jeżdżenie na parkingu pod marketem może dać tyle zabawy - przyznaje Kuba. -Aż do czasu kiedy znali nas wszyscy okoliczni ochroniarze a na parkingach zaczął zalegać śnieg. Zimą, podczas tradycyjnego przeszkadzania Pawłowi w pracy, w warsztacie, wpadliśmy na pomysł utworzenia amatorskiego teamu i dzielenia się naszymi treningami i jazdami. Wiosną 2019 mieliśmy już 8 PitBike'ów, chęć zakupu kolejnych, umówiony stały tor gokartowy do regularnych treningów i szereg znajomych chętnych do skorzystania z takiej okazji. Jako, że Paweł posiada uprawnienia instruktora doskonalenia techniki jazdy, to postanowiliśmy postępować "by-the-book" - jazdy są ubezpieczone, uczestnicy podpisują regulaminy. No i zdecydowaliśmy się umożliwić innym wspólne treningi, poprzez wypożyczanie Pit’ów. Po bardzo udanym sezonie letnim, podczas którego jeździliśmy, a nasi klienci wraz z nami, również na torach w Radomiu i Słomczynie - pozyskaliśmy miejsce do treningów zimowych. Tak zawitaliśmy do TOP KART ARENA w podwarszawskim Piasecznie. Od razu znaleźliśmy z nimi wspólny język. Przygotowują nam przyczepną, równą na całym torze nawierzchnię. My, a w zasadzie Paweł, dbamy o to, żeby Pity były w nienagannym stanie technicznym. Żadnej benzyny ani oleju na torze. Chcemy, żeby każdy mógł spokojnie jeździć i bezstresowo poprawiać umiejętności. Jesteśmy przekonani, że trening na Pitach może dawać wymierne korzyści w jeżdżeniu na pełnowymiarowych motocyklach – zrozumienie pracy zawieszenia, moment otwarcia gazu, pozycja na motocyklu, opanowanie uślizgu, nauka nitki, prawidłowa pracy wzrokiem. Wszystko to możemy trenować przez cały rok w bardzo bezpiecznych warunkach.

Wspólne jazdy i treningi
Regularnie obserwując profil Facebook teamu Red Bike Racing, można znaleźć propozycje wielu, wspólnych treningów. Najczęściej odbywają się one dwa razy w tygodniu. -Trenujemy w każdy wtorek o 21:00 i sobotę o 11:00. Koszt wypożyczenia Pita wraz z instruktarzem to 200 zł, koszt jazdy na swoim Picie to 100 zł (wymagany jest cichy wydech i zbiorniki na zlewki).

Podstawą zgrana ekipa
Red Bike Racing Team to przede wszystkim osoby z pasją, których życiem zawładnęły motocykle. W skład teamu wchodzi:
Paweł – instruktor doskonalenia techniki jazdy na motocyklu oraz mechanik motocyklowy,  prowadzi merytoryczną stronę treningów.
Justyna - fizjoterapeutka i motocyklistka
Mariusz - zawodowo sprzedałby lód Eskimosom,a prywatnie motocyklista bez uczucia strachu i (przynajmniej nam znanych) limitów
Kamil- jedyny zdecydowany zwolennik YCF w teamie – reszta jeździ na MRF’ach. W Pity wkręcony tak mocno, że w pewnym momencie sprzedał nawet swoją pełnowymiarową torówkę
Sebastian –  cudotwórca od zdjęć i człowiek, który ubrudzić się nie boi – zarówno szukając miejsca na najlepsze ujęcie jak i jeżdżąc w terenie
Michał – pilot oblatywacz dronów i motocykli – właśnie na Pitach przełamuje kolejne granice motocyklowe
Kuba – kiedy już ściągnie krawat po wyjściu z biura udaje się najczęściej wprost na tor. W tym roku pełnił też zaszczytną rolę testera sliderów na łokcie – i przeżył.

Więcej biezących informacji na temat akcji organizowanych, przez RedBike Racing Team, można znaleźć na pofilu FACEBOOK


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook