opublikowano 29/08/2018 o godzinie 18:37:27, autor Olga Taraszka

Puchar Polski Pit Bike SM wjechał na ostatni zakręt!

W miniony weekend zakończyła się IV runda Pucharu Polski Pit Bike SM, co oznacza, że przed nami już tylko jeden przystanek w ramach cyklu zmagań na asfalcie. W Koszalinie nie zabrakło ogromnych emocji i widowiskowych rotacji między czołowymi zawodnikami. Już wkrótce poznamy najlepszych riderów w tym sezonie!
Sześć klas, blisko 40 zawodników i zmienne warunki pogodowe – tak można podsumować miniony weekend w Koszalinie. Uczestnicy Pucharu Polski Pit Bike SM po raz kolejny udowodnili, że trzymają gaz i nie odpuszczają walki o cenne punkty! W klasie Stock 90, która debiutuje w tym sezonie na podium, stanęli kolejno: Wiktor Majchrowski, Maksymilian Pawełczak oraz Kacper Raniszewski. Warto też dodać, że razem z nimi na torze zaprezentowała się 8-letnia Zuzia Lewandowska, która uplasowała się na czwartym miejscu. -Zawody uważam za udane, chociaż mógłbym popracować nad jednym z łuków, podczas których jedziemy pod górę – komentuje Kacper Raniszewski. –Jednocześnie chciałbym podziękować całej mojej rodzinie za wsparcie w trakcie zawodów. Przede wszystkim tacie, który służył pomocną ręką, jeśli chodzi o sprawy techniczne oraz mamie i siostrze, które głośno mnie dopingowały – dodaje. Z kolei w klasie Stock 125 mogliśmy zobaczyć emocjonującą walkę w wykonaniu braci Pawelec. Ostatecznie pierwsze miejsca na podium zajęli: Milan Pawelec, Mateusz Molik i Oleg Pawelec.Widowiskowego ścigania nie zabrakło, także w klasie Stock 150 Junior, z której zwycięsko wyszedł Matusz Hulewicz. Zaraz za nim miejsca na podium zajęli Filip Janus i Dominik Ziętara. -W Koszalinie jechało mi się naprawdę super, była zacięta walka z Milanem do ostatnich metrów i cała stawka była naprawdę na bardzo wysokim poziomie – opowiada Mateusz Hulewicz. - Cieszę się, że warunki pogodowe były sprzyjające i pozwoliło to na fajne ściganie. Do zobaczenia w Toruniu, z pewnością ogromnych emocji nie zabraknie – dodaje. Z kolei wśród pań, tradycyjnie już niedościgniona była Monika Jaworska. Zaraz za nią na metę dojechała Sylwia Dzik i Martyna Dynasińska. Bezbłędne ściganie mogliśmy podziwiać, także wśród zawodników klas Stock 150 Pro i SuperPit. W pierwszej z nich miejsca na podium wywalczyli: Szymon Rosiak, Szymon Rydalski i Tomasz Rydalski. Z kolei w klasie SuperPit najlepsza trójka to: Jakub Wróblewski, Sebastian Stach i Mateusz Wąsowski. Oprócz rywalizacji w ramach Pucharu Polski, można było również zobaczyć jazdy pokazowe, w wykonaniu najmłodszych uczestników zawodów. -Ogromnie cieszy fakt, że dzieci mają okazję, by w tak młodym wieku spróbować swoich sił na profesjonalnym torze – opowiada Elżbieta Derek, mama Bartka, uczestnika jazd pokazowych. –Pomimo tego, że Bartek, póki co sprawdził się jedynie w jazdach pokazowych, to emocje były naprawdę niesamowite. Sam fakt, że zaprezentował się, przed koszalińską publicznością i poczuł adrenalinę towarzyszącą zawodom, było niezwykłym przeżyciem dla całej naszej rodziny! – dodaje. Finał zmagań w ramach Pucharu Polski Pit Bike SM 2018 już 30 września w Toruniu. Początek wyścigów zaplanowany jest na godz. 13:00!


 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Sprzedam • Cześć
Cześć wszystkich! Miło mi Was powitać na tym forum.Nie wiem czy odpowiedni dział wybrałem, ( strasznie ich dużo ), ale mam dość poważy proble z którym chciałem się z wam...

YouTube

Facebook