opublikowano 04/09/2019 o godzinie 12:32:26, autor Olga Taraszka

Puchar Polski Pit Bike SM na ostatniej prostej! Podsumowujemy rundę w Bydgoszczy

W miniony weekend odbyła się IV odsłona tegorocznych zmagań na asfalcie. To oznacza, że Puchar Polski Pit Bike 2019 właśnie wjechał na ostatnią prostą. Pora rozpocząć odliczanie do finału, który już 6. października w Starym Kisielinie.

Sześć klas, trzy grupy wyścigowe i ponad stu zawodników - kolejna runda Pucharu Polski Pit Bike SM przebiegła pod znakiem wielu niespodzianek, zaciętej rywalizacji i spektakularnych mijanek. Po raz kolejny zawodnicy pit bike udowodnili, że na małych motocyklach, można zgotować niemałe, sportowe widowisko.

W najmłodszej klasie, STOCK 90, gdzie minimalny wiek to 8 lat wystartowało, aż 18 zawodników. To zdecydowany rekord w porównaniu do poprzednich rund. Podczas pierwszego wyścigu dominował aktualny lider klasyfikacji generalnej Maksymilian Pawełczak. Na drugim miejscu uplasował się Igor Teske, a jako trzeci linię mety przekroczył Jakub Stankiewicz. Drugi wyścig był już dużo bardziej emocjonujący. Po pierwszych zakrętach Maks Pawełczak zaliczył niegroźny upadek, który wykluczył go z kontynuowania walki o podium. Ostatecznie zwycięzcą IV rundy w klasie STOCK 90 został Igor Teske, co w znaczącym stopniu pozwoliło mu odrobić straty punktowe do lidera, w generalnej klasyfikacji sezonu. Drugie miejsce zajął Jakub Stankiewicz, a trzeci był torunianin Bartek Derek. W wyścigach najmłodszej klasy wystartowały, także trzy zawodniczki. Najlepsza z nich, 9-letnia Antonina Rogalska, na koniec dnia otrzymała specjalne wyróżnienie.

Z kolei w klasie STOCK 125 po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Pasiuk, co tym samym daje mu dominację w aktualnej klasyfikacji sezonu. Drugi Wiktor Majchrowski po starcie w Bydgoszczy traci do lidera zaledwie jeden punkt, a Kacper Raniszewski jedynie trzy punkty, co oznacza że podczas finału rywalizacja, między tymi zawodnikami będzie wyjątkowo emocjonująca.

Klasa STOCK 150 Junior to przede wszystkim kolejny triumf Milana Pawelca, który nie tylko wygrał rywalizację w swojej klasie, ale przede wszystkim zdominował grupę wyścigową ELITE. Choć po pierwszym wyścigu, jako drugi na mecie zameldował się jego brat Oleg, to ze względu na niegroźny upadek, który miał miejsce w następnym pojedynku, ostatecznie braci Pawelec rozdzielił Mateusz Molik.

Klasa Pit Ladies to spektakularna wygrana Oliwii Wojcieskiej, która w świetnym stylu wywalczyła najwyższe miejsce na podium. Drugie miejsce zdobyła wielokrotna Mistrzyni Polski w Motocrossie – Joanna Miller, a trzecia była trenerka grupy Katanka Young Team – Magdalena Stankiewicz.

W klasie STOCK 150 niezmiennie na pierwszym miejscu dojechał Mateusz Hulewicz. Tym samym w tym sezonie ma on komplet zwycięstw. Drugie miejsce zajął Sebastian Stach, a trzeci był Patryk Stankiewicz.

W najmocniejszej klasie SUPER PIT numerem jeden był Daniel Blin, który na Kartodromie w Bydgoszczy zaliczył gościnny start w tegorocznym Pucharze. Po zaciętej rywalizacji z Moniką Jaworską drugie miejsce w Super Pitach wywalczył Michał Budziaszek, z kolei aktualna liderka generalnej klasyfikacji sezonu była ostatecznie trzecia.

To już ostatni zakręt Pucharu Polski Pit Bike SM, kolejne starcie odbędzie się 6. października na torze w Starym Kisielinie.

Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • Tylni amortyzator w pitbike 125
Cześć wszystkim mam takie pytanie czy wie ktoś może ile trzeba wlać oleju do tylnego amortyzatora w pitbike 125? bo nigdzie nie jest to podane a po ostatnich zawodach się...