opublikowano 31/03/2018 o godzinie 19:17:35, autor Olga Taraszka

Przegląd techniczny - rodzaje olejów do pit bikePokazywaliśmy już na pitbike24.pl , jak we właściwy sposób zabrać się za wymianę oleju, dlatego tym razem coś o tym, który z nich wybrać!


Po pierwsze przedstawiamy wam Top Speed. Jest to w pełni syntetyczny olej, który stosuje się w czterozaworowych silnikach, takich jak, np. Daytona. Z kolei w silnikach dwuzawodowych, zalecany jest olej Formula 4T.

Po drugie mamy również „drugą rodzinę” olei, które używa się w amortyzatorach. Występują one w wartościach 2,5W, 4W, 5W, 7,5W, 10W i 15W. Wybór zależy od twardości i miękkości naszego zawieszenia. Jeśli planujemy jazdę w off-roadzie, to zalecane są oleje 2,5w, bądź 5w. Z kolei wyższe wartości (10W, 15W) używa się do pit bike`ów w momencie, gdy trenujemy na torach kartingowych, szosowych, ulicach. Do tego dochodzą jeszcze płyny hamulcowe DOT 4. i DOT 5. 1.

Poszczególne rodzaje olejów, znajdziecie tutaj -> Rodzaje olejów do pit bike

 

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook