opublikowano 23/03/2018 o godzinie 11:15:34, autor Olga Taraszka

Przegląd techniczny - gogleBezpieczeństwo podczas jazdy to podstawa, dlatego też warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości sprzęt, który pozwoli nam na poczucie pełnego komfortu w trakcie sportowych zmagań. W poprzednim tygodniu przyglądaliśmy się kaskom, tym razem jedziemy z tematem gogli!


Na co zwrócić uwagę, przy wyborze gogli?
Ważne jest, by po założeniu gogle idealnie dopasowały się do naszej twarzy lub kasku. Należy zwrócić uwagę, czy wewnątrz znajduje się gąbka hipoalergiczna, która wchłania pot oraz czy dany model wyposażony jest w system anti-fog, czyli taki, który zapobiega parowaniu szybki, a także anti-scratch, dzięki któremu dny wizjer nie porysuje się.

Pewnie wielu z was już zauważyło, że gogle motocrossowe, składają się z jednowarstwowej szyby, co pozwala na szybkie odparowywanie. Ponadto łatwo ją wymienić, w zależności od tego, jakie panują warunki pogodowe. Dzięki funkcji roll-off nie musimy samodzielnie zrywać folii z gogli. Za czynność tę odpowiedzialny jest mechanizm, który po uruchomieniu przesuwa ją, rozwijając się z jednej rolki, a nawijając na drugą.

Nie zapominajmy, także zwrócić uwagę na jakość wykonania paska mocującego. Sprawdźmy, czy nie przesuwa się on po śliskich nawierzchniach kasku.


Wskazówki dotyczące wymiany szybki i obsługi przesuwem roll-off, znajdziecie pod linkiem - Wymiana szybki, roll-off

Poszczególne modele gogli  - https://www.pitbike.pl/kategoria/22-gogle


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook