opublikowano 30/10/2017 o godzinie 12:55:57, autor PM

Poznałem swoją dziewczynę podczas zawodów - rozmowa z Łukaszem Majkowskim

Ostro przyspieszył i dołączył do ścisłej czołówki podczas 3 i 4 Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Woj. kuj-pom Pit Country. Do tego prowadzi coraz popularniejszy kanał o pit bike'ach na you tube. Łukasz Majkowski, to jedna z ciekawszych postaci świata pit bike'owego...

Cześć czy  mógłbyś nam opowiedz kilka słów o sobie?
Łukasz Majkowski: Cześć mam na imię Łukasz. Uczę się w technikum ZSMEiE w Toruniu na profilu -mechatronika. Na co dzień zajmuje się naprawianiem telefonów, komputerów i ogólnego sprzętu użytkowego. Jest to mój sposób na zarobienie trochę pieniędzy. Pasją od dzieciństwa są motocykle typu cross/enduro/pitbike. Zawsze lubiłem coś rozkręcać, niekiedy trzeba było coś popsuć aby się nauczyć.

Skąd pomysł na tą formę sportu i jak wygląda Twoj garaż?
Cała przygoda zaczęła się gdy pewnego dnia 2009r tata zakupił mi sprzęt typu mini dirtbike był to pit bike marki kxd o pojemności skokowej silnika 50cm3 w 2takcie. Nie był to wdzięczny sprzęt, więcej trzeba było przy nim naprawiać niż jeździć. Tak zaczęła się moją przygoda z motoryzacją.  Na polskim rynku nie było jeszcze markowych pit bike'ów, które byłyby uczciwym motocyklem,  dlatego kolejnym sprzętem był „pit” marki loncin o pojemności 125cm3 w 4T. Z tym zaczęła się prawdziwa przygoda z radzeniem sobie we wszystkich sytuacjach. Rozbieranie motocykla na części pierwsze, spawanie różnych elementów konstrukcyjnych, które niestety ale nie wytrzymywały w terenie. Ciągła zmiana części które były marnej jakości. Obecnie jeżdżę na MRF 140RC zmodyfikowanego pod siebie. Silnik został stuningowany do granic możliwości, a zawieszenie wymienione na regulowane. Na koniec doszedł tuning wizualny. Moją ulubioną formą jazdy jest bez wątpienia jazda w terenie – las i tor to moje miejsce. Jeżdzę gdy tylko mam wolny czas i warunki atmosferyczne sprzyjają.

Prowadzisz też kanał na you tube w którym pokazujesz jak dbać i naprawiać pit bike'i...
Tak, prowadzę kanał o nazwie Pitbike.pl Team. Początkowo prowadziłem filmy z tematyką o komputerach – jednak po czasie stwierdziłem, że chce pójść w innym kierunku. Kanał ma tematykę przede wszystkim garażową. Nie wszystko wiem, nadal się uczę i pytam lepszych. Pokazuje przede wszystkim porady, montaże pit bike’ów, czasem filmiki z jazdy. W planach jest zakup porządnej kamerki sportowej aby móc rozwinąć kanał dalej i pokazać jak się jeździ :P .        

Twoja dziewczyna też jeździ na pit bike'ach czy to oznacza, że pit bike'i łączą?
Jeśli dwie osoby mają wspólną pasję i zamiłowanie to tak, potem wszystko samo przychodzi.  Ja poznałem swoją dziewczynę podczas 2 rundy zawodów w Głażewie.


Rozmawiał Piotr Młynarczyk


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • Tylni amortyzator w pitbike 125
Cześć wszystkim mam takie pytanie czy wie ktoś może ile trzeba wlać oleju do tylnego amortyzatora w pitbike 125? bo nigdzie nie jest to podane a po ostatnich zawodach się...

YouTube

Facebook