opublikowano 26/03/2018 o godzinie 17:04:56, autor Olga Taraszka

Poniedziałek na pełnym gazie – rozmawiamy z Oliwią Rosińską #253!Drugie miejsce, podczas 5 rundy Pitbike.pl Otwartych Mistrzostw Woj. Kujawsko-Pomorskeigo Supermoto w Toruniu 2017, czy trzecie miejsce podczas 1,2 i 5 rundy Pucharu Polski Pit Bike MRF Supermoto to tylko niektóre z jej osiągnięć. W tym tygodniu rozmawiamy z kolejną, z Pit ladies – Oliwią Rosińską #253!


Masz zaledwie 15 lat i dość nietypową pasję …od kiedy zaczęłaś interesować się motoryzacją i pit bike?
-Motoryzacja była w moim życiu, od kiedy tylko pamiętam. Kiedy miałam 3 lata namówiłam rodziców na quada i tak się to wszystko zaczęło. A co do pitów to przyciągnęły moją uwagę już ponad rok temu, podczas festynu obok Motoareny. Od tamtego czasu nie myślałam o niczym innym, więc pojechałam na wypożyczalnię do Głażewa, aby spróbować swoich sił i krótko mówiąc… zaraziłam się!W ubiegłym sezonie regularnie stawałaś na podium w zawodach supermoto i chociaż rywalizowałaś też na crossie – to widać, że … asfalt jest Ci bliższy?
-Zdecydowanie tak. Na asfalcie czuję się jak ryba w wodzie. Kiedy pierwszy raz wyjechałam na Toruńską Awix Racing Arenę to od pierwszej chwili już wiedziałam, że to jest mi bliższe. A co do crossa to tylko i wyłącznie treningowo.

Myślisz że warto zachęcać kobiety do jazdy pit bike?
-Oczywiście, bardzo bym chciała, aby więcej kobiet zasiadało na pity i próbowały zmierzyć się w zawodach i nie tylko! Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie dołączą jakieś nowe twarze, ponieważ naprawdę warto.

Widziałam, że na Facebooku prowadzisz stronę Oliwia Racing – z tego wniosek, że pasją do pit bike po prostu nie da się, nie dzielić?
-Dokładnie. Ja wraz z moim tatą prowadzimy stronę "Oliwia Racing" - na którą serdecznie zapraszam. Samo to, że mogę dzielić się moją pasją z innymi ludźmi, jest naprawdę fajne! Mam nadzieję, że zarazimy tym kogoś pasją do pit bike i motoryzacji.Na jakich startach będzie można Cię zobaczyć w tym sezonie?
-Na pewno zobaczymy się na Pucharze Polski Supermoto. O ile wszystko się ze sobą dobrze zagra, to będę obecna na wszystkich rundach. W tym roku postawiłam tylko i wyłącznie na Supermoto i na tym ja, wraz z moim „teamem” chcemy się skupić.


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook