opublikowano 14/05/2018 o godzinie 14:39:00, autor Olga Taraszka

Poniedziałek na pełnym gazie – rozmawiamy z Norbertem Narojczykiem #888!Tym razem do poniedziałkowej rozmowy zaprosiliśmy Norberta Narojczyka #888! Dla pitbike24.pl, opowiada o swoich wrażeniach z kwietniowej rundy w Głażewie, zdradza plany, co do startów na asfalcie i ujawnia patent, jak przekonać rodziców do swojej moto-pasji!

Zacznijmy od początku... od czego zaczęła się Twoja pasja do pit bike?

-Zaczynając od początku, moja pasja do pit bike, zaczęła się od tego, że pewnego wieczoru kolega taty zaproponował wyjazd wypożyczalnię „motorków”. Oczywiście byłem zainteresowany tą propozycją, lecz kiedy próbowaliśmy skontaktować się z wypożyczalnią, okazało się, że tego dnia jest nieczynna. Mimo to nie zrezygnowałem z tego pomysłu i nieustępliwie namawiałem tatę na wyjazd. W końcu się udało i od razu bardzo mi się to spodobało! Jeszcze kilka razy zapoznałem się z tego typu sprzętem i zaczęła się długa droga „namawiania rodziców” na zakup własnego pit bike`a. W międzyczasie słynny „Janior 8” kupił swojego pierwszego pita, co jeszcze bardziej zmotywowało mnie do negocjacji z rodzicami. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku dobiłem swego i pojechaliśmy do sklepu „pitbike.pl” , wybór padł na MRF 140 RC-Z.W zeszłym sezonie zająłeś III miejsce, podczas III i IV rundy Bud-Rem-Stal Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego - widać, że Głażewo jest dla Ciebie szczęśliwe…
-Start w zeszłym roku w III i IV rundzie wspominam bardzo dobrze! Były to świetnie zrealizowane zawody, m.in. doskonale był przygotowany tor, panowała wspaniała atmosfera i nie zabrakło oczywiście wielu znajomych i rodziny. Dzięki temu udało mi się stanąć na, tzw. „pudle”, na najniższym jego stopniu. Podoba mi się tor w Głażewie, choć jest dość wyczerpujący, szczególnie teraz, z nowo dorobionym odcinkiem. W tym sezonie trzeba mieć naprawdę świetną kondycję, żeby utrzymywać się na czołowych miejscach.

Ty nie tak dawno udowodniłeś, że dobrą kondycję masz, gdyż III miejsce w kat. Stock 150 MX, to zdecydowanie spory sukces…
-Pierwszą rundę Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup w Głażewie uważam za bardzo udaną. Dopisała doskonała pogoda i był świetnie przygotowany tor. Faktycznie zająłem III miejsce, choć zawsze mogłoby być lepiej. Teraz pora pracować nad formą do następnych zawodów.Już wkrótce startuje cykl zawodów na asfalcie – myślałeś o tym, żeby sprawdzić się w takiej formie rywalizacji?
-Póki co nie planuję startować w zawodach SM, na razie pozostaje na torach piaszczystych. Coraz częściej myślę o tym że kiedyś trzeba będzie spróbować swoich sił również na asfalcie. W tym sezonie skupiam się jednak na kibicowaniu swoim kolegom i koleżankom.

Jakie cele stawiasz sobie na ten sezon, planujesz pojawić się na II rundzie w Głażewie?
-Cel na ten sezon jest prosty - jeździć na wszystkie zawody, które są organizowane i osiągać podium tam, gdzie będzie to możliwe. Konkurencja jest spora, więc z pewnością nie będzie to proste. Na II rundzie Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup, jak najbardziej się pojawię z całym teamem!


 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook