opublikowano 09/04/2018 o godzinie 21:50:12, autor Olga Taraszka

Poniedziałek na pełnym gazie – rozmawiamy z Łukaszem Majkowskim #675!



Tradycyjnie w poniedziałek rozmawiamy z kolejnym z zawodników. Tym razem zobaczcie, co zdradził nam Łukasz Majkowski #675!


Od kiedy jeździsz na pitach, jak to się stało, że zainteresowałeś się właśnie małymi motocyklami?

-Pit bikami jeżdżę już od 10lat. Zaczęło się od pocket bike 50cc, o szalonej mocy 1,5km w 2T. Był to 2008r. i od tego czasu zakochałem się w tym sporcie! Nigdy nie miałem dużego motocykla w teren , dla niektórych to dziwne, że przez cały ten okres nie przesiadłem się na duży, „normalny” motocykl.

Można było Cię zobaczyć, m.in. podczas zawodów w Głażewie – jak oceniasz obecny poziom rywalizacji na pit bike?
-Faktycznie, można było. Sezon 2017, konkretnie 2ga runda zawodów w Głażewie była dla mnie rundą bardziej zapoznawczą niż rywalizacyjną. Pojechałem na „spontana”, nigdy wcześniej nie jeżdżąc po torze mx. Mimo wszystko udało zająć sie 7 pozycje, a 9lat jazdy po lesie nie poszło na marrne. Gdy przypomnę sobie, jak jeździłem w czerwcu, a jak teraz to jest to przepaść w umiejętnościach na torze. Poziom zawodników z rundy na rundę jest coraz wyższy. Albo ciśniesz, albo jesteś na szarym końcu.

Na kanale You Tube – Pitbike pl Team, można zobaczyć wiele filmików stworzonych przez Ciebie. Na video podpowiadasz, jak można w łatwy sposób samodzielnie wykonać wiele czynności, przy swoim pit bike`u. Skąd pomysł na taką formę kanału?
-Kanał był pomysłem z dnia na dzień. Kiedyś na polskim rynku nie było profesjonalnych pit bike, jak teraz, wiec musiałem męczyć sie z tym, co miałem, a sprzęt nie był najlepszy… Po zakupie pit bike MRF styl jazdy zupełnie się zmienił, dlatego też postanowiłem, że pokaże co nieco jak dbać o ten sprzęt, aby nie mieć przykrych sytuacji. Okazało się, że ekipa z pitbike.pl doceniła mnie i kilka dni po założeniu kanału zaczęliśmy współprace.

Czy pit bike Twoim zdaniem to sport dla każdego?
-Tu Was zaskoczę! Jeżdżąc tego typu sprzętem tak długo mogę jednoznacznie stwierdzić ze pit bike’i nie są przeznaczone dla każdego... bo pewnych ludzi nie da sie przekonać. Z moich obserwacji zauważyłem, że ten, kto przejechał się pitbike’iem po raz pierwszy, kilka dni później miał go nowiutkiego w swoim garażu - tak działa ten sport.

I na koniec, nie sposób nie zapytać…planujesz w tym sezonie wystartować, w którymś z cyklów zawodów?
-Oczywiście! Mam nowy sprzęt to i nowe możliwości. Dzięki ekipie pitbike.pl udało mi się zakupić YCF SP2 150 2018r. Więc tak, jak w zeszłym sezonie planuje udział w cyklu zawodów w Głażewie, Cross country w Czaplinku oraz Polski Dakar w Mielnie. Na koniec chciałbym dodać, że polecam każdemu ten sport, bez względu na płeć, czy wiek!


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook