opublikowano 09/04/2018 o godzinie 21:50:12, autor Olga Taraszka

Poniedziałek na pełnym gazie – rozmawiamy z Łukaszem Majkowskim #675!Tradycyjnie w poniedziałek rozmawiamy z kolejnym z zawodników. Tym razem zobaczcie, co zdradził nam Łukasz Majkowski #675!


Od kiedy jeździsz na pitach, jak to się stało, że zainteresowałeś się właśnie małymi motocyklami?

-Pit bikami jeżdżę już od 10lat. Zaczęło się od pocket bike 50cc, o szalonej mocy 1,5km w 2T. Był to 2008r. i od tego czasu zakochałem się w tym sporcie! Nigdy nie miałem dużego motocykla w teren , dla niektórych to dziwne, że przez cały ten okres nie przesiadłem się na duży, „normalny” motocykl.

Można było Cię zobaczyć, m.in. podczas zawodów w Głażewie – jak oceniasz obecny poziom rywalizacji na pit bike?
-Faktycznie, można było. Sezon 2017, konkretnie 2ga runda zawodów w Głażewie była dla mnie rundą bardziej zapoznawczą niż rywalizacyjną. Pojechałem na „spontana”, nigdy wcześniej nie jeżdżąc po torze mx. Mimo wszystko udało zająć sie 7 pozycje, a 9lat jazdy po lesie nie poszło na marrne. Gdy przypomnę sobie, jak jeździłem w czerwcu, a jak teraz to jest to przepaść w umiejętnościach na torze. Poziom zawodników z rundy na rundę jest coraz wyższy. Albo ciśniesz, albo jesteś na szarym końcu.

Na kanale You Tube – Pitbike pl Team, można zobaczyć wiele filmików stworzonych przez Ciebie. Na video podpowiadasz, jak można w łatwy sposób samodzielnie wykonać wiele czynności, przy swoim pit bike`u. Skąd pomysł na taką formę kanału?
-Kanał był pomysłem z dnia na dzień. Kiedyś na polskim rynku nie było profesjonalnych pit bike, jak teraz, wiec musiałem męczyć sie z tym, co miałem, a sprzęt nie był najlepszy… Po zakupie pit bike MRF styl jazdy zupełnie się zmienił, dlatego też postanowiłem, że pokaże co nieco jak dbać o ten sprzęt, aby nie mieć przykrych sytuacji. Okazało się, że ekipa z pitbike.pl doceniła mnie i kilka dni po założeniu kanału zaczęliśmy współprace.

Czy pit bike Twoim zdaniem to sport dla każdego?
-Tu Was zaskoczę! Jeżdżąc tego typu sprzętem tak długo mogę jednoznacznie stwierdzić ze pit bike’i nie są przeznaczone dla każdego... bo pewnych ludzi nie da sie przekonać. Z moich obserwacji zauważyłem, że ten, kto przejechał się pitbike’iem po raz pierwszy, kilka dni później miał go nowiutkiego w swoim garażu - tak działa ten sport.

I na koniec, nie sposób nie zapytać…planujesz w tym sezonie wystartować, w którymś z cyklów zawodów?
-Oczywiście! Mam nowy sprzęt to i nowe możliwości. Dzięki ekipie pitbike.pl udało mi się zakupić YCF SP2 150 2018r. Więc tak, jak w zeszłym sezonie planuje udział w cyklu zawodów w Głażewie, Cross country w Czaplinku oraz Polski Dakar w Mielnie. Na koniec chciałbym dodać, że polecam każdemu ten sport, bez względu na płeć, czy wiek!


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook