opublikowano 16/07/2018 o godzinie 18:19:33, autor Olga Taraszka

Poniedziałek na pełnym gazie – rozmawiamy z Kacprem Błaszakiem #203!


Dlaczego pomimo młodego wieku warto rozpocząć jazdę na pit bike? Dzięki małym motocyklom można nie tylko poprawić swoją formę fizyczną, ale przede wszystkim ukształtować sportowy charakter. Nauka cierpliwości i pokory, to tylko niektóre z motolekcji, o których wspomina Kacper Blaszak #203!

Dwa kółka wjechały do Twojego życia dość szybko, masz zaledwie 14 lat – skąd wzięła się Twoja pasja do motoryzacji i pit bike?

- Motory w moim domu były od zawsze, ponieważ mój tata jest posiadaczem motocykla enduro. Latem 2015 roku tata zabrał mnie do Głażewa i pokazał mi pit bike. Wtedy pierwszy raz się przejechałem. Następnego roku, wiosną zakupiliśmy mojego pierwszego pit bike’a i tak zaczęła się moja przygoda z motocyklami. Aktualnie jeżdżę na YCF FACOTRY SP2 2018.

W tym sezonie możemy Cię zobaczyć, podczas Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup w Głażewie. Trzeba przyznać, że rywalizacja w klasie Stock 150 MX jest w tym roku bardzo wyrównana…
-Na razie odbyły się dwie rundy. W pierwszej rundzie, w pierwszym wyścigu złapałem kapcia i dojechałem na przedostatnim miejscu, ale już drugi wyścig poszedł mi całkiem dobrze i ostatecznie zawody ukończyłem na 5. miejscu. W drugiej rundzie, w pierwszym wyścigu miałem dwie wywrotki i zająłem 4 miejsce, natomiast w drugim wyścigu za bardzo chciałem być na podium i zaliczyłem kilka niegroźnych gleb. W przygotowaniach do zawodów pomagają mi treningi z panem Marcinem Wójcikiem, za co bardzo mu dziękuję! Rywalizacja w tej kategorii jest faktycznie spora, każdy chce stanąć na podium, więc dalej będziemy ostro walczyć.


W zeszłym sezonie szczęśliwie zakończyła się dla Ciebie runda Cross Country w Czaplinku, czy w tym roku także sprawdzisz się, podczas Mistrzostw Pomorza Zachodniego?
-
Start w Czaplinku był dla mnie faktycznie szczęśliwy - w pierwszym wyścigu zająłem 3. miejsce, a w kolejnym wystartowałem ostatni, a dojechałem, jako pierwszy! Ostatecznie stanąłem na podium, na 2. miejscu. Startowałem również w Ostródzie, gdzie jeden wyścig, w którym zająłem 2. miejsce w swojej kategorii. Aktualnie szykuję się do zawodów w Darłówku na Patelni, dlatego trzymajcie kciuki już w ten weekend.

Co daje Ci pasja do małych motocykli, co powiedziałbyś osobie, która waha się, czy przyjechać na pierwszą jazdę?
-
Po pierwsze jest to dla mnie dobra zabawa, która nauczyła mnie zdrowej rywalizacji i cierpliwości. Ponadto jazda na pit bike mobilizuje mnie do treningów i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zachęcam wszystkich małych i dużych do tego, aby spróbowali jazdy na tych małych motocyklach. Jest to zabawa wśród fajnych ludzi i w miłej atmosferze. Spotkajmy się na torze!

Dzięki bardzo.
-Dzięki!

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook