opublikowano 05/02/2018 o godzinie 19:50:26, autor Olga

#Poniedziałek na pełnym gazie – rozmawiamy z Jakubem Kiliszkiem #16
Wielokrotny zdobywca miejsc na podium w minionym sezonie – był dugi, podczas 2 i 3 rundy Otwartych Mistrzostw Woj. Kujawsko-Pomorskiego oraz trzeci na Mistrzostwach Pomorza Zachodniego Cross Country we Wronkach. W poniedziałkowej serii wywiadów - rozmawiamy z Jakubem Kiliszkiem #16!


Miniony sezon był dla Ciebie bardzo udany, regularnie stawałeś na podium – jest niedosyt, że nie wpadło jeszcze I miejsce?
- O taakm ten sezon był dla mnie bardzo udany. Posmakowałem Cross Country Pomorza Zachodniego, Mistrzostw Supermoto Kujawsko-Pomorskiego oraz Pit Country Głażewo . Niedosyt jest zawsze, że mogło być to oczko wyżej… Ale z drugiej strony stanąć na podium i być przed tak wielkimi zawodnikami, jak Miłosz Pawlikowski (supermoto), czy Kamil Tchorzewski (cross) – to mówi samo za siebie!

Które zawody minionego sezonu wspominasz w szczególności?
-Najbardziej wspominam 1 rundę supermoto w Toruniu, gdzie po zaciętej walce o drugą pozycję z Miłoszem Pawlikowskim zaliczyliśmy, przed metą widowiskową „glebę”. Mimo to, że ukończyłem całą rundę na 5 pozycji i tak stanąłem na podium razem z Miłoszem na 2 miejscu, który dosłownie zabrał mnie na nie ze sobą.
Niedawno podczas treningu miałeś okazję zmierzyć się z Patrykiem Dudkiem i Pawłem Przedpełskim – czy warto podpatrywać technikę jazdy na pit bike od żużlowców?
-Tak, chłopaki pokazali naprawdę wysoki poziom! Mieliśmy okazję zmierzyć się łokieć w łokieć na YCF Arenie. Wnioski po takim treningu z chłopakami? Trenować, trenować i jeszcze raz trenować!

Razem ze znajomymi nagrywasz filmy promujące pit bike`i - to chyba najlepszy dowód na to, że pit bike to nie tylko sport, ale przede wszystkim społeczność, która potrafi się świetnie bawić i razem spędzać czas...
-Dokładnie, pit bike to nie tylko sport, ale przede wszystkim społeczność! Świetnie się bawimy za każdym razem, gdy się spotykamy, a jak wychodzi z tego coś wartościowego, co się ludziom podoba to dodatkowa radość. W przyszłości mamy zamiar rozwijać naszą stronę i kanał na Youtube oraz zachęcać coraz więcej osób do wejścia w naszą pitbike'ową rodzinę.
Nie da się ukryć, że z sezonu na sezon poziom rywalizacji jest coraz wyższy – masz już wypełniony kalendarz startów?
-Na ten sezon zapowiadam pauze w startach, może w kolejnym sezonie dołączę do rywalizacji. Cały czas jednak będę promował pit bike!

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook