opublikowano 30/04/2018 o godzinie 22:13:13, autor Olga Taraszka

Poniedziałek na pełnym gazie – rozmawiamy z Hubertem Paduchem #64!




Jest poniedziałek, więc zapraszamy na kolejną rozmowę! Tym razem szczerze i bez ogródek o pasji do pit bike, minionym starcie w Głażewie i planach na najbliższy sezon, opowiada Hubert Paduch #64!

Masz dopiero 16 lat, a już w minionym sezonie zaliczyłeś udane starty. Podczas I, III i IV rundy Bud-Rem-Stal Mistrzostw Województwa Kujawsko Pomorskiego 2017 zająłeś 2 miejsce - od czego zaczęła się Twoja pasja do pit bike?

-Moja pasja do pit bike zaczęła się, kiedy jadąc rowerem zauważyłem tor w Głażewie i spróbowałem swoich sił na wypożyczalni. Wszystko to bardzo mi się spodobało, dlatego usilnie namawiałem rodziców na pit bike, aż w końcu na jesień zakupiliśmy nową maszynę. Z czasem, kiedy coraz bardziej wkręcałem się w jeżdżenie zainteresowałem się, zarówno motosportem, jak i mechaniką, choć w tym ostatnim mam jeszcze bardzo dużo do nadrobienia.



Jak podsumowałbyś swój pierwszy w tym roku start Głazewie?
- I trening wolny nie poszedł mi zbyt dobrze, gdyż w czasówkach byłem siódmy w grupie, jednak godzinę później sytuacja się poprawiła. W kwalifikacjach uplasowałem się na drugiej pozycji, z niedużą stratą do pierwszego zawodnika, dzięki czemu stres nieco ustąpił. Mniej więcej w połowie wyścigu jechałem na trzeciej pozycji, aż w końcu udało mi się wyprzedzić Darię Lebę. Niestety zbyt duża chęć dogonienia pierwszej osoby spowodowała niewielką kolizję, w wyniku której nieco uszkodziłem przedni hamulec, przez co nie mogłem jechać na pełnie swoich możliwości. Ostatecznie wyścig zakończył się dla mnie na trzeciej pozycji. Po udzielonym wywiadzie zjechałem do padoku dokonać niezbędnych napraw po czym rozkoszowałem się oglądaniem pozostałych wyścigów. Drugi wyścig zacząłem bardzo udanie, gdyż start z bramek poszedł mi całkiem dobrze przez co próbowałem podjąć walkę z pierwszym zawodnikiem, lecz tego dnia okazał się być szybszy. Można powiedzieć, że tego dnia miałem sporo szczęścia ,ponieważ ze wstępnych oględzin motocykla wynikło, że niemal cały drugi wyścig jechałem z pękniętą ośką wahacza. Cieszę się jednak, że pomimo przeciwności losu ukończyłem rundę na drugiej pozycji, co uważam za całkiem dobry wynik. Tor tego dnia bardzo mi odpowiadał, gdyż ziemia była dosyć miękka, przez co tworzyły się liczne koleiny dające okazje do tworzenia ciekawych akcji oraz sprawiały ,że jazda na prostej była dużo fajniejsza.




Będąc już w temacie zawodów, nie sposób nie zapytać - jakie cele sobie stawiasz, planujesz przejechać wszystkie rundy w Głażewie?
-Za cele na ten sezon stawiam sobie osiągnięcie, jak najlepszego wyniku w Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup oraz podniesienie swojej techniki jazdy, tak aby stała się ona płynniejsza oraz przyjemniejsza ,a także narobienie, jak największej liczby motogodzin. Również planuje starty w pełnym cyklu Mistrzostw Pomorza Zachodniego Cross Country i poprawienie rezultatów z poprzedniego roku w tych zawodach.


Co jest Twoim zdaniem ważniejsze w jeździe na pit bike - kondycja fizyczna, czy technika jazdy?
-Myślę, że zarówno kondycja, jak technika są bardzo ważne. Technika sprawia, że motocykl prowadzi się pewniej oraz stabilniej. A jeśli chodzi o kondycję to warto przytoczyć słowa Tadeusza Błażusiaka mówiące ,że pozwala ona nam na dłuższą i pewniejszą jazdę, mniejszą ilość wypadków, a także dzięki odpowiednio rozbudowanym mięśniom uniknięcie niepotrzebnych kontuzji.




Na koniec - komu poleciłbyś pit bike`i?
-Pit bike poleciłbym osobom, które chcą rozpocząć przygodę z motocyklami, motorsportem, czy nawet z motoryzacją. Niewielkie rozmiary tego sprzętu mogą być dla niektórych wadą, jednak mają naprawdę sporo zalet. Na pewno w przypadku upadku odniesiemy dużo mniejsze obrażenia, co docenią osoby początkujące. Również p. Marcin Wójcik mówił ,że na pit bike można nauczyć się, zarówno techniki jazdy jak i obycia z motocyklem, gdyż na pit bike ze względu na nieco mniejsze rozmiary jeździ się trudniej, niż dużym motocyklem, a co za tym idzie jazda ta może okazać się dla nas bardzo owocna!



Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook