opublikowano 19/03/2018 o godzinie 20:32:39, autor Olga Taraszka

Poniedziałek na pełnym gazie – rozmawiamy z Filipem Janusem #113!Pomimo młodego wieku, w zeszłym sezonie Filip Janus ani przez chwilę nie odpuszczał rywalom. Dzięki temu mogliśmy regularnie oglądać go na podium, zawodów crossowych, jak i supermoto. W rozmowie dla pitbike24.pl opowiada o tym, jak przetrenował zimę i gdzie planuje wystartować w najbliższym sezonie!

Masz zaledwie 15 lat, a na swoim koncie już sporo sportowych sukcesów – od czego zaczęła się Twoja pasja do motoryzacji i pit bike`ów?

-Pasję do motoryzacji zapoczątkował u mnie tata, kupując mini crossa na linkę, gdy miałem zaledwie 4 lata. Z czasem zacząłem jeździć na quadzie. Wraz z tatą usypywałem sobie chopki przez które skakałem. O pit bike dowiedzieliśmy się od kolegi taty. Pojechaliśmy na wypożyczalnie. Wystarczyło kilka dni, by padła decyzja – kupujemy swojego pierwszego pitb ike’a - MRF 120W minionym sezonie regularnie stawałeś na podium – jest niedosyt, że nie wpadło I miejsce?
-Niedosyt oczywiście pozostał, lecz tytuł wicemistrza polski bardzo mnie satysfakcjonuje! Z perspektywy czasu, wiem że zabrakło mi po prostu doświadczenia, szczególnie w pierwszych rundach zawodów. W sezonie 2018 wyciągnę już wnioski ze swoich błędów.Nowy sezon już zapasem – trenowałeś coś przez zimę, czy raczej postawiłeś na regenerację?
-Przez zimę absolutnie nie próżnowałem,! Wraz z Toruńskim Klubem Żużlowym przygotowywałem się do sezonu poprzez treningi na sali, hokej, bieganie oraz zajęcia z psychologiem. Na ten moment mogę powiedzieć, że jestem przygotowany w 100% do zbliżającego się sezonu.

Próbujesz swoich sił, zarówno w zawodach supermoto, jak i crossie – w następnym sezonie dalej planujesz iść tą drogą?
-W następnym sezonie moim priorytetem będzie żużel i na nim będę skupiał większość mojej uwagi. Mogę jednak zdradzić, że nie zabraknie też miejsca dla supermoto! W zawodach crossowych niestety nie będę już startował, ponieważ ciężko będzie mi to wszystko ogarnąć logistycznie i czasowo…Na koniec nie sposób nie zapytać - kogo typujesz na faworyta następnego sezonu?
-Myślę, że najszybszymi zawodnikami, z którymi będę rywalizował, mogą być Patryk Stankiewicz oraz Dominik Ziętara. Nie zamierzam jednak im odpuszczać i będę jechać po zwycięstwo za wszelką cenę!

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook