opublikowano 08/01/2018 o godzinie 21:53:08, autor Olga

#Poniedziałek na pełnym gazie – rozmawiamy z Dominikiem ZiętarąKolejnym pit bike`rem w naszym cyklu wywiadów jest Dominik Ziętara - młody i zdolny zawodnik, który nie boi podejmować się sportowych wyzwań. W rozmowie dla pitbike24.pl opowiada, jak to się stało, że motoryzacja wjechała do jego życia i ile można zyskać, zmagając się na torze w sąsiedztwie swojego taty.

Skąd wzięła się u Ciebie pasja do pit bike?

- Pit bike’i poznałem przez kolegę, który pokazał mi, czym są tego typu motocykle i jak wygląda na nich jazda. Ponadto, mój tata wcześniej już miał swój motocykl, dlatego postanowił zarazić pasją do jednośladów również i mnie. Następnego dnia pojechaliśmy na wypożyczalnie do Głazewa, aby spróbować swoich sił na pitach, i po 2 tygodniach miałem już swój motocykl.

Twój numer startowy to 94 – dlaczego akurat ta liczba?
-Numer 94 wziął się od zawodnika Kena Roczena. Bardzo go lubiłem i stwierdziłem, że liczba ta będzie dla mnie szczęśliwa!

W zawodach startujesz razem z tatą - czy to, że obydwaj jesteście zawodnikami pomaga?
-Myślę, że tak. Razem z tatą wymieniamy się wskazówkami na temat toru. Dyskutujemy, gdzie można pojechać trochę szybciej, gdzie zredukować bieg, gdzie najlepiej hamować.
Startujesz przede wszystkim w zawodach supermoto, myślisz kiedyś o tym, żeby sprawdzić się na crossie?
Raczej nie. Na pitbike’ach lubię szybką i przyczepną jazdę, a na crossie raczej tej przyczepności nie jest wiele..

Polecasz spróbować jazdę na pit bike?
- Moim zdaniem pity to ogromna frajda, a startując w zawodach, możemy doświadczyć wielkiej adrenaliny i rywalizacji. Pit bike to dobry start dla młodych zawodników, którzy w przyszłości chcieliby zostać profesjonalnymi kierowcami motocykli. Osobiście pitbike`i sprawiają mi ogromną radość i gdy tylko wjeżdżam pitem na tor czuje wolność i zapominam o wszystkim. Dlatego też z niecierpliwością czekam na sezon 2018.


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook