opublikowano 05/03/2018 o godzinie 17:45:00, autor Olga

Poniedziałek na pełnym gazie – rozmawiamy z Agatą Flor #102Tym razem w naszym cyklu wywiadów kolejna z pit ladies! Agata Flor w rozmowie z nami opowiada, o tym, czego nauczyły ją pit bike`i oraz dlaczego kręci ją cross!

Na początek pytanie, które w szczególności w przypadku kobiet nasuwa się, jako pierwsze – od czego rozpoczęła się Twoja pasja do motoryzacji i pit bike?

-Pasją do motoryzacji zaraził mnie mój tata, który wsadził mnie na motocykl już w wieku 8 lat. Była to 50-tka, więc później trzeba było przesiąść się na coś większego, wybór padł na pit bike, ponieważ zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia!W minionym sezonie najbardziej szczęśliwa okazała się dla Ciebie 2 runda Bud-Rem-Stal Otwarte Mistrzostwa Woj. Kuj-Pom Pit Country, gdzie zajęłaś 3 miejsce – jak wspominasz te zawody?
-Wspominam te zawody bardzo dobrze, z resztą jak każde zawody w Głażewie, bo to świetna zabawa! Towarzyszy im mnóstwo emocji i nowych doświadczeń, a kiedy do tego udaje mi się zdobyć puchar, wspominam te zawody jeszcze lepiej!

Trenując motosport, trzeba mieć w sobie wiele odwagi i liczyć się z tym, że niekiedy zdarzają się upadki – za co najbardziej lubisz pit bike i czy uważasz, że jest dla kobiet?
-Najbardziej w pit bike lubię to, że nauczyły mnie, że nigdy nie można się poddawać. Po każdym upadku trzeba wstawać i jechać dalej. To prawda, potrzeba do tego wiele odwagi, ale uważam, że dziewczyny również potrafią być odważne, czasem nawet bardziej niż niektórzy chłopacy!


Myślałaś kiedyś o tym, żeby sprawdzić się na supermoto?
-Kilka razy jeździłam na supermoto, jednak zdecydowanie lepiej czuję się w terenie, lubię skakać, brudzić się w błocie. Tego właśnie brakuje mi na asfalcie…

Jakie masz plany na ten sezon – będzie można, zobaczyć Cię, w któreś z rund cross country?
-Na pewno nie opuszczę zawodów w Głażewie! Bardzo chciałabym wystartować w cross country i dlatego postaram się pojechać, chociaż w jednej rundzie, żeby sprawdzić, jak sobie poradzę.


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook