opublikowano 13/04/2019 o godzinie 20:51:34, autor Olga Taraszka

PitBike Pierwsze starcie już za nami!

Od tego sezonu nastąpiły ważne zmiany w organizacji zawodów Pucharu Polski Pit Bike SM. Podział poszczególnych klas na grupy, pojawienie się jury zawodów, czy obniżenie wieku w klasie pit ladies to tylko niektóre z nich. Toruńska runda rozgrzewkowa pokazała, że ta regulaminowa rewolucja, okazała się być strzałem w dziesiątkę!

Blisko stu zawodników wzięło udział w inauguracji sezonu asfaltowego i wsytartowało w rundzie rozgrzewkowej Pucharu Polski Pit Bike SM 2019! W zależności od czasu uzyskanego w kwalifikacjach, w tym sezonie zawodnicy w ramach swoich klas są dzieleni na trzy grupy: Elite, Pro oraz Rookie. Za kwalifikację do najwyższej grupy Elite, podczas każdych zawodów odpowiada homologacja toru, czyli pojemność danego obiektu oraz decyzja jury. Ta zasada nie dotyczy jedynie najmłodszej klasy STOCK 90, która podobnie, jak w poprzednim sezonie jedzie swoje wyścigi oddzielnie. I tak, wśród najmłodszych zawodników bezkonkurencyjny okazał się być lider z zeszłego roku – Maksymilian Pawełczak, zaraz za nim uplasowali się Igor Teske i Jakub Stankiewicz. –Całą zimę ciężko przepracowałem i cieszę się, że teraz widać tego efekty, chciałbym bardzo wszystkim podziękować za pomoc. W Koszalinie na pewno nie odpuszczę i będę dawał z siebie wszystko – mówi Maks. W nieco starszej klasie STOCK 125 numerem jeden został Wiktor Majchrowski, zaraz za nim na metę dojechał Kacper Raniszewski, a podium zamknął Mateusz Pasiuk.

Ogromną niespodzianką był fakt, że przed startem wyścigów, aż 44 nowe osoby przystąpiły do licencji zawodniczej. Tym sposobem klasę Stock 150 Junior i Stock 150 zawojowali debiutanci. W pierwszej z nich miejsca na podium zajęli kolejno: Jakub Rutkowski, Leszek Szlachta i Jakub Suś, a w drugiej na czołowych lokatach uplasowali się: Szymon Rosiak, Patryk Stankiewicz i Jakub Waszak. W klasie Super Pit starcie wygrała Monika Jaworska, a zaraz za nią linię mety przekroczyli Michał Budziaszek i Oskar Kubacki. W klasie pit ladies od mocnej strony, pokazała się z kolei Dominika Orlik, która wygrała, zarówno pierwszy, jak i drugi wyścig. Pozostałe miejsca na podium należały do Joanny Miller i Sylwii Dzik. –Bardzo się cieszę, że udało mi się dzisiaj tak dobrze pojechać – mówi Dominika Orlik. –Rywalizacja była naprawdę zacięta, ale pomimo tego dałam radę wygrać. Nie mogę się już doczekać pierwszej rundy! – dodaje.

Toruńskie starcie na asfalcie pokazało, że wielu zawodników solidnie przepracowało zimę i nie odpuści w tym sezonie walki o podium! Przypominamy, że pierwsza punktowana runda odbędzie się już 4 maja w Koszalinie!