opublikowano 09/08/2018 o godzinie 10:53:50, autor Żaneta Lipińska

Pit Bike’m spod taśmy żużlowej? Rośnie popularność jazdy po owalu

To wydarzenie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników czarnego sportu. W Bydgoszczy spod taśmy żużlowej wystartują  pit bike’i i to w dwóch formułach!
 
 
15 sierpnia na mini-torze Polonii Bydgoszcz rozegrane zostaną pojedynki na wzór żużlowego Grand Prix i Best Pairs. Formuła zabawy na wzór wyścigów żużlowych zyskuje coraz więcej sympatyków, stąd pomysł na kolejne inicjatywy. - Mnóstwo świetnej zabawy, to możemy zagwarantować zarówno raiderom, jak i publiczności- mówi Piotr Młynarczyk, inicjator wydarzenia. - Zaczeło się niewinnie od skrzyknięcia się kilku osób, które marzyły kiedyś o jeździe na żużlu, ale sportowcami nigdy nie zostały albo karierę już zakończyły. Dla nas to forma zabawy i fajnego spotkania. Na pit bike wsiadają tu amatorzy, jak i zawodnicy. W stawce mamy często rodziców dzieci startujących w zawodach pit country czy SM, a na naszych wydarzeniach mają czas i miejsce dla siebie. Mimo dość luźnego podejścia do jazdy, emocje i nastawienie na rywalizację coraz większe.
 
Grand Prix
Rozgrywki w formule Grand Prix rozpoczną się o godz. 11:00 Zgłosił się już komplet startujących, wśród nich są również byli żużlowcy. Start odbędzie się spod taśmy żużlowej, na posterunku przewidziani są sędziowie, flagi, wszystko jak się należy. W planach kilka rund, Bydgoszcz pokaże czy formuła się przyjmie.
 
Best Pairs
Początek zaplanowano na godz. 15:00. Tu raiderzy dobierają się w pary i toczą między sobą bój. Docelowo założeniem jest toczenie rywalizacji między parami z konkretnych miast.- W Przemyślu odbył się pojedynek między Bydgoszczą, a Rzeszowem. Taka formuła przysporzyła wiele emocji i nakręciła piękne ściganie, więc może to ciekawy kierunek. Najważniejsze jednak jest pokazanie, że na pit bike można się bawić na wiele sposobów- mówi Młynarczyk.
 
 
Póki rozgrywki odbywają się w formule zawodów amatorskich nie ma większych zasad co do przygotowania motocykli, wytycznych co do opon. Zasady są dżentelmeńskie, bez większych tuningów i modyfikacji, pojemności maksymalnie pit bike 140-150 cc. W stawce obsada z całego kraju!
I tak, jak się zawsze powtarza, że to tylko zabawa...Ale wygrywać che każdy! Emocje są coraz większe, sportowa rywalizacja coraz bardziej nakręcona, a “pitbikersi” zagrzani do boju.
 

Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Sprzedam • Cześć
Cześć wszystkich! Miło mi Was powitać na tym forum.Nie wiem czy odpowiedni dział wybrałem, ( strasznie ich dużo ), ale mam dość poważy proble z którym chciałem się z wam...

YouTube

Facebook