opublikowano 11/03/2019 o godzinie 17:08:08, autor Olga Taraszka

Pit Bike Camp 76 zaprasza do wspólnej jazdy!

Pit Bike Camp 76 to kolejna alternatywa dla tych, którzy mają aspiracje, by uczyć się od najlepszych i sprawdzić się na hiszpańskich torach. Treningi przeznaczone są nie tylko dla młodych zawodników, którzy chcą od początku uczyć się dobrych nawyków, ale również dla osób już jeżdżących, które chcą skorygować swoją technikę jazdy.


–Pit Bike Camp 76 to pomysł, który kiedyś realizowaliśmy w Polsce, jednak ze względu na panujące warunki pogodowe był to temat bardzo sezonowy – przyznaje Jakub Wróblewski. -W tym roku postanowiliśmy poszerzyć naszą działalność i okres zimowy spędzamy w Hiszpanii, a dokładnie w Murcii. Decyzję o realizowaniu naszego projektu w Hiszpanii wraz ze szkołą KSB, ułatwiły panujące tam warunki atmosferyczne i dostępność obiektów sportowych, na których można trenować. Mowa tu nie tylko o torach, które w zależności od potrzeb można dowolnie konfigurować, ale również o placach treningowych – dodaje.Po pierwsze bezpieczeństwo
Pit Bike Camp 76 kładzie nacisk nie tylko na szybką, ale przede wszystkim bezpieczną jazdę, stąd też instruktorzy wdrażają wiele treningów, które koncentrują się na technice jazdy. -Warto zadać sobie pytanie, czy szybciej znaczy lepiej i bezpieczniej, i czy wiemy dlaczego poprawiamy swój czas – podkreśla Jakub Wróblewski. -Może warto podszkolić swoją technikę, opanować uślizgi, zarówno z przodu jak i tyłu, zrozumieć, co dzieje się z motocyklem, a lepszy czas okrążenia gwarantuję, że przyjdzie sam. Doświadczenie i tajniki jazdy, które przekazujemy naszym kursantom są czymś zupełnie nowym. Zupełnie odmienne techniki, zupełnie inne podejście do motorsportu, zwracanie uwagi nawet na najdrobniejsze detale. Ma to później swoje odzwierciedlenie w prezentowanym poziomie, czego potwierdzeniem są listy startowe na rożnego rodzaju zawodach motocyklowych. Kolejnym bardzo istotnym elementem szkolenia jest możliwość podpatrywania lepszych od siebie uczniów, którzy na motocyklu siedzą już często od 4. roku życia – dodaje.
Z myślą o dzieciach i młodzieży
Pit Bike Camp 76 swoim uczestnikom oferuje zróżnicowane zaplecze motocyklowe, dostępne są różnego rodzaju pit bike`ki, zarówno w specyfikacji supermoto jak i motocykle kayo oraz dwusuwy, takie jak kawasaki kx 65. -Wszystkie nasze działania mają na celu propagowanie dyscyplin motocyklowych, szczególnie wsród dzieci i młodzieży – opowiada Jakub Wróblewski. -Mamy nadzieję, że dzięki takim cyklicznym treningom, jak z Pit Bike Camp 76, poziom polskiego sportu motocyklowego zdecydowanie podniesie się i w końcu będziemy mogli zobaczyć na czołowych miejscach areny międzynarodowej coraz więcej polskich nazwisk. Nasi najlepsi kursanci mają szansę na darmowe testy na motocyklach moto5 i moto4 w hiszpańskich zespołach oraz na starty w naszym zespole, który wystawiamy na wszystkie rundy Pucharu Polski Pit Bike SM.

Więcej informacji: Fb www.facebook.com/pitbikecamp76 oraz Instagram #pitbikecamp76.


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook