opublikowano 21/05/2019 o godzinie 10:52:48, autor Olga Taraszka

Pierwszy start i pierwsza wygrana. Łukasz Majkowski podsumowuje swoje wyścigi w Głażewie!


II Runda Pit Bike Cup w Głażewie już 23 czerwca! Tymczasem rozmawiamy ze zwycięzcą pierwszego w tym roku pojedynku w klasie Super Pit – Łukaszem Majkowskim!
 Pierwsza runda i pierwsze zwycięstwo, czujesz się mocny w tym sezonie?
Łukasz Majkowski:
Zgadza się, pierwsze zawody w tym sezonie były dla mnie bardzo udane i udało się wywalczyć pierwsze miejsce w klasie Super Pit. Pierwszy wyścig - start bardzo dobry, udało się wyjść, jako pierwszy na zakręcie, z kolei drugi wyścig - start trochę słabszy. Wynikało to z problemów technicznych w depo i nerwów... Mimo wszystko swoją gonitwą pod sam koniec wyścigu, udało mi się wyjść na pierwszą pozycję. Czy czuje się silny? Z całą pewnością jest jeszcze kilka elementów w technice jazdy, aby stać się szybszym, jest to kwestia treningów i czasu.

Wspominałeś kiedyś, że ważne były dla Ciebie uwagi trenera Marcina Wójcika, nad czym dokładnie pracowaliście?
Łukasz:
Na ostatnim szkoleniu trener Marcin Wójcik kolokwialnie mówiąc „uczepił się” mojej techniki jazdy. Zaczął wytykać mi błędy, co też sprawiło, iż starałem się je poprawić.Tuż za Tobą na podium uplasował się Jakub Majchrzak i Kamil Zima, różnice między Wami były naprawdę niewielkie…
Łukasz:
Jakuba Majchrzaka, jako zawodnika nie znam, widziałem go pierwszy raz na rundzie, więc za dużo o nim powiedzieć nie mogę. Co do Kamila Zimy, to chłopak naprawdę mocno przyspieszył, co wyraźnie widać. Warto też dodać, że jechał zupełnie seryjnym sprzętem, bez żadnych modyfikacji, a i tak osiągnął dobry wynik.

Oprócz rywalizacji w Głażewie planujesz jeszcze jakieś starty w tym sezonie?
Łukasz:
Oprócz rywalizacji w Głażewie mam w planach cały cykl zawodów Cross Country, a jego początkiem były zawody w Ostródzie w zeszłą sobotę, z czego jestem zadowolony.

Dzięki za rozmowę.
Łukasz:
Dzięki za wywiad.


 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook