opublikowano 12/09/2019 o godzinie 09:46:32, autor Olga Taraszka

Oskar Tuszyński: "Stawka jest wyrównana"Oskar Tuszyński #225 to zawodnik, który w tej chwili zajmuje drugie miejsce w generalnej klasyfikacji klasy STOCK 125. Rywalizacja wśród tych młodych riderów jest jednak tak wyrównana, że walka o czołowe pozycje będzie się toczyć do ostatnich metrów.Na początek gratulacje, zwycięstwo zawodów, przy tak mocnej stawce jest naprawdę ogromnym sukcesem.
Oskar Tuszyński:
Dziękuję bardzo. Ostatnia runda była dla mnie bardzo szczęśliwa, tym bardziej, że sześć dni przed zawodami skręciłem kostkę i nie byłem pewien, czy uda mi się wystartować w zawodach. Po bardzo udanym starcie udało mi się zająć pierwszą pozycję. Przez kilka okrążeń rywalizowałem z Oliwierem Kaźmierskim, któremu pechowo poszła skrzynia biegów i tak udało mi się stanąć pierwszy raz na najwyższym miejscu na pudle.

Znacząco odskoczył w tym sezonie Oliwier Kaźmierski, ale rywalizacja w klasie STOCK 125 jest naprawdę bardzo wyrównana…
Oskar:
To prawda, stawka jest wyrównana i każdy z chłopaków chce pojechać, jak najlepiej i zdobyć jak najwięcej punktów, także z pewnością szykują się ciekawe zawody.W tej chwili jesteś drugi w generalnej klasyfikacji, tuż za Tobą jest Mikołaj Hubner i Nikodem Cybulski, jednym słowem jest o co walczyć w niedzielę…
Oskar: Przygotowywałem się do ostatniej rundy, jak najlepiej i uczestniczyłem w szkoleniach z trenerem Marcinem Wójcikiem i Karolem Kruszyńskim. W niedzielę postaram się zawalczyć, o jak najlepsze miejsce w obu wyścigach, żeby utrzymać drugą pozycję w generalce. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że będę na tak wysokiej pozycji, z której bardzo się cieszę.

Masz już plany na następny sezon? Dalej stawiasz na Pit Bike Cup?
Oskar: 
W przyszłym sezonie na pierwszym miejscu stawiam Pit Bike Cup w Głażewie, lecz chciałbym też wystartować w jednej rundzie Cross Country, z moim kolegą Mikołajem Zawadzkim. Przy okazji chciałbym podziękować Firmie Kwat i Agencja Reklamowa Projekt W za wsparcie i przygotowanie do sezonu oraz rodzicom za poświęcony czas, a także kibicom, którzy trzymali za mnie kciuki. Zapraszam na ostatnią rundę do Głażewa, będzie ciekawie!

Dzięki bardzo, powodzenia na Finale.
Oskar
: Dziękuję, pozdrawiam wszystkich. 
 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook