opublikowano 30/03/2018 o godzinie 10:49:36, autor Kamil Zima

Okiem zawodnika - YCF Factory SP2 150 i YCF Pilot F125 - porównanie!Nowy sezon, na nowym sprzęcie? Tym razem w Okiem zawodnika, porównanie YCF Factory SP2 150 i YCF Pilot F125!

Silnik

W moim nowym motorze, czyli YCF Factory SP2 150 silnik jest zupełnie inny, niż w YCF Pilot F125 - różni się mocą, wyglądem oraz tym, że jest on bardziej dopracowany. Silnik w nim ma 2 razy więcej koni mechanicznych. 

Rama
Oby dwa motory mają inną ramę, inaczej skonstruowaną. Dzięki temu odnoszę wrażenie, że siedzi mi się inaczej niż w Pilocie. Dla mnie rama SP2 jest, jak najbardziej na plus i sprawia, że można czuć się bardzo komfortowo.

Koła
W Pilocie felgi były stalowe, a w Factory'm mam aluminiowe. Zaletą ich jest z pewnością to, iż są dużo lżejsze.Zawieszenie
W SP2 zawieszenie jest w pełni regulowane, a w Pilocie mieliśmy tylko możliwość regulacji tylnego amortyzatora. Na dodatek jeszcze w Factory mamy aluminiowy wahacz, a w F125 był stalowy.

Hamulce
W modelu SP2 zostały wzmocnione hamulce z przodu i z tyłu. Czuć różnice przy hamowaniu. W Pilocie te hamulce były słabsze i mniej czułe.

Inne
Na Factory'm jeździ się bardziej komfortowo, niż na Pilocie. Jest to spowodowane tym, że można lepiej sobie wyregulować zawieszenie, siedzi się wyżej i łatwiej można utrzymywać pozycje na nim, co daje większą kontrolę na motocyklem.

Ocena
Moim zdaniem model SP2 został wykonany z lepszych materiałów niż model Pilot 125. Jest o wiele mocniejszy i trochę wyższy, co daje mi większe pole manewru w sezonie 2018. Mam nadzieje, że model, którym będę jeździł nie zawiedzie i zdobędę nim tak samo dużo osiągnięć! Chciałbym jednak podkreślić, że model Pilot 125 nigdy mnie zawiódł i, przez miniony sezon służył mi naprawdę niezawodnie. 


#Zima295


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook