opublikowano 17/12/2019 o godzinie 15:58:46, autor Olga Taraszka

Objawienie Roku 2019: OLIWIA WOJCIESKA
Debiut w tak świetnym stylu nie zdarza się często. Oliwia Wojcieska pokazała  w tym roku, jak ciężka praca może przełożyć się na wyraźny progres. Tym samym zdobyła nie tylko trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji pit ladies, ale również tytuł Objawienia Roku.Spodziewałaś się, że wyjedziesz z tego sezonu z tytułem Objawienia Roku? 
Oliwia Wojcieska: 
Podczas Gali, gdy przeczytano moje nazwisko poczułam ogromną radość, a gdy wyszłam na scenę walczyłam z drżącym głosem. W ogóle się nie spodziewałam zdobycia tego tytułu! Bardzo cieszę się, że ogrom włożonej, przez cały rok pracy został doceniony w ten sposób. Sezon uważam za udany w 200% mimo wielu przeciwności losu, których doświadczyłam. Mogę go podsumować w dwóch zdaniach. Jeśli chce się coś osiągnąć, to się to osiągnie! Trzeba tylko uwierzyć w siebie.

Na pierwszych zawodach Pucharu, w których wzięłaś udział zaskoczył Cię poziom rywalizacji?
Oliwia:
Pierwsze zawody, czyli runda rozgrzewkowa były tak naprawdę moim pierwszym wyjazdem na tor zewnętrzny. Zaczęłam jeździć na pit bike późną jesienią, więc moje treningi ograniczały się do wyjazdów na hale. Pamiętam, że wtedy już, podczas pierwszego treningu zaskoczył mnie bardzo poziom innych zawodników i szczerze mówiąc zaczęłam wątpić, czy cokolwiek uda mi się ugrać w tym roku. Formułę podziału na grupy oceniam bardzo dobrze. Podoba mi się w niej to, że można jechać zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi na podobnym poziomie umiejętności. Dzięki temu jest bezpieczniej. Nie ma ani bardzo wolnych, ani bardzo szybkich zawodników, którzy mogliby stworzyć pewne niebezpieczeństwo. Nie bez powodu na track day’ach, na dużych torach stosuje się podział na grupy według czasów.

Jakie plany na teraz - zimą trenujesz, czy odpoczywasz?
Oliwia:
Plany na „przerwę” zimową mam bardzo ambitne. Nie zamierzam odpoczywać. Chcę wziąć się ostro do pracy, aby w przyszłym sezonie poprawić tegoroczny wynik. Już zaczęłam przygotowania. Dwa tygodnie temu byłam na treningach w Hiszpanii. Dwa razy odwiedziłam także halę. W planach mam na pewno jeszcze parenaście wyjazdów na tory halowe.

Potwierdzasz swój start w Pucharze w następnym sezonie? Wyznaczyłaś już sobie jakiś cel?
Oliwia:
Oczywiście! Już szykuję motocykl do startów. W następnym sezonie znów wystartuję w klasie Pit Ladies. Cel jest jeden...wygrać Puchar Polski Pit Bike SM!

Dzięki bardzo za rozmowę.
Oliwia:
Dziękuję. 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook