opublikowano 14/02/2020 o godzinie 17:55:23, autor Olga Taraszka

O miłości do sportu i dwóch kółek
Wspierają, dodają wiary i motywacji. Są obecni na starcie, mecie i w padoku. Dzielą się dobrym słowem, niezależnie od liczby punktów w klasyfikacji. Rodzice i przyjaciele, podczas każdych zawodów odgrywają niezwykle ważną rolę. O miłości do pasji i motorsportu opowiadają członkowie zespołu Friends Racing Team.-Rodzice to najwierniejsi kibice – przekonuje Ewa Badocha-Kowalska z Friends Racing Team. - Jesteśmy najlepszym tego przykładem, bo właśnie z miłości do naszych dzieci i ich pasji do motocykli pit bike powstał nasz team. Friends Racing, czyli grupa Fantastycznych Rodziców i Energicznych, Niesamowitych Dzieci Sportu.


Jesteśmy z naszymi wspaniałymi dzieciakami cały czas. Na treningach i zawodach, za kulisami, gdzie nie tylko jest euforia radości, ale także łzy porażki i ból po upadku lub kontuzja.


Czy jest temperatura minusowa, czy żar z nieba się leje jesteśmy z Nimi i zagrzewamy nasze pociechy do pokonania ich słabości – dodaje.Nie da się ukryć, że rola rodziców podczas zawodów jest nieoceniona. To dzięki wsparciu ze strony najbliższych młodzi zawodnicy mogą stawiać swoje pierwsze kroki w motorsporcie.

-Nasze zadanie to nie tylko napędzanie naszych pociech do efektywnych działań treningowych, ale także tworzenie całej oprawy, związanej z przygotowaniem ich do startów w zawodach – wymienia Ewa. - Chodzi o całą logistykę, czyli sprawny i bezpieczny dojazd na treningi i zawody. Dbamy też o staranny dobór odpowiedniego ubrania oraz stworzenie sprawnego serwisu technicznego, tak aby każdy wyjazd i start na zawodach był bezpieczny. Dobór właściwej diety żywieniowej jest naszym drugim zadaniem w programie „KIBICA PUCHARU PITBIKA”. – dodaje.W przygotowaniach do sezonu ważnych jest wiele czynników. Ogromne znaczenie ma wsparcie mentalne.

-Działania psychologiczne, czyli poklepywaniem po plecach, ocieraniem łez oraz przede wszystkim budowanie ich wartości, jako człowieka oraz zawodnika to trudne zadanie i wymaga od nas, jako rodziców dużego obiektywizmu – przyznaje Ewa. -My, jako rodzice też stanowimy drużynę, tak, jak nasze dzieci. Wspomniane zadania, jakie do nas należą to ważny most dla dzieci, który gwarantuje im pewność, bezpieczeństwo, szacunek dla drugiego zawodnika, uszanowanie przyjaźni, a takie w naszej drużynie kwitną. To wszystko, aby nasze dzieci mogły uprawiać coś, co kochają najbardziej.

Dzięki wspólnym wyjazdom, treningom i spotkaniom potwierdzamy, że znaleziony w intrenecie Dekalog Rodzica Kibica się sprawdza w 100%:

  1. Nie krytykuj dziecka swego..
  2. …ani żadnego bliźniego jego
  3. Dopinguj
  4. Klaszcz jak u Rubika
  5. Nie przeklinaj
  6. Nie podpowiadaj
  7. Marszal może i się pomylić ale Ty masz być cierpliwy
  8. Nie okazuj rozczarowania
  9. Szanuj przeciwnika swego jak siebie samego
  10. Nie wchodź między dziecko i trenera


Oprócz świetnej formy, pasja do pit bike pozwala nie tylko zyskać doskonałą kondycję, ale też to co bezcenne - przyjaźnie i wartościowe znajomości.

-Nikt z naszej ekipy Friends Racing Team nie spodziewał się chyba, że przez kibicowanie dzieciakom zawiążą się, takie przyjaźnie, zarówno między dziećmi, jak i nami rodzicami – zaznacza Ewa. Wszystkim drużynom jeżdżących na motocyklach dużych i małych tego właśnie życzymy – dodaje.

Wszyscy, którzy chcieliby być na bieżąco z działaniami ekipy Friends Racing Team, mogą zajrzeć na profil Facebook: https://www.facebook.com/Friends-Racing-Team-104992604345715/


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

Warsztat • Łozyska głowki ramy , sztycy
Panowie mam problem bo nie wiem jakie mam dobrać łożyska i oraz bieżnie główki ramy , sztyca ma fi22 mm , rama chyba od Loncin , koła 14" i 12" , może ktoś ma taką sztyce...

YouTube

Facebook