opublikowano 09/07/2018 o godzinie 19:38:47, autor Olga Taraszka

Nowy przystanek na pit bike`owej mapie Polski!Na zdjęciu: Tor miniżużlowy w ToruniuTo już jest faktem – mamy kolejne miejsce na pit bike`owej mapie Polski! Nowym przystankiem jest Przemyśl! To pierwszy w województwie podkarpackim tor do miniżużla i zawodów pit bike.


Wszystko zaczęło się od 7-letniego Dawida i jego taty Macieja Gilowskiego, który początkowo planował stworzyć prywatną bazę treningową. - Idea powstania toru do mini żużla wzięła się stad, że młody złapał przysłowiowego „bakcyla” do motosportu - wspomina Maciej Gilowski, inicjator stworzenia toru. – Początkowo budowałem tor na swój użytek, jako prywatną bazę treningową. Dzięki mojemu synowi w mojej głowie zrodziła się myśl, że być może w naszej okolicy jest więcej takich młodych chłopaków, którzy chcieliby spróbować swoich sił na torze. Od tego wszystko się zaczęło – dodaje. Nowy tor po raz pierwszy został przetestowany, przez pit bikerów w miniony weekend. Rozegrano wówczas, między innymi zawody drużynowe pomiędzy Północą i Południem, w których wzięli udział zawodnicy z całej Polski. –Uczestnicy nieoficjalnych zawodów byli naprawdę niezmiernie zadowoleni z faktu, że tor jest bardzo techniczny i podczas czterech okrążeń wszyscy jadą w kontakcie – opowiada Maciej Gilowski. - W przyszłości myślimy też o otwarciu wypożyczalni pit bike i organizacji różnego typu zawodów. Nie wykluczamy turnieju par – dodaje. Aktualnie z toru mogą korzystać wszyscy chętni, posiadający własny sprzęt.

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook