opublikowano 27/05/2019 o godzinie 09:56:19, autor Informacja prasowa

Nowy cykl szkoleniowy: Pit Bike off-road

Od jedenastu lat jest zawodnikiem kadry narodowej w motocrossie, gdzie przeszedł wszystkie klasy zawodnicze, zdobywając po drodze wiele tytułów, w tym trzykrotnie najwyższe trofeum mistrzowskie. Karol Kruszyński poprowadzi cykliczne treningi na torze w Głażewie.
 


Minimotocykle w wersji terenowej to bardzo popularna odmiana najmłodszej dyscypliny motorsportu. Jej prawdziwa polska kolebka to Tor Głażewo, zlokalizowany pod toruńskim Unisławiem. Obiekt charakteryzuje się tym, że został przygotowany właśnie z myślą o mniejszych dwóch kółkach. Nadaje się idealnie do jazdy na pit bike. - Dla nas najważniejsza sprawa to profesjonalizacja dyscypliny-mówi Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń. - Cieszymy się, że tak wiele osób wybiera pit bike, ale chcemy też uczyć jak jeździć prawidłowo. Wtedy nie tylko staje się to bezpieczniejsze, ale i sprawia więcej frajdy. Do tej pory prowadziliśmy szkolenia z Marcinem Wójcikiem, trenerem kadry narodowej i cykl ten będzie oczywiście kontynuowany. Dodatkowo podejmujemy współpracę ze świetnym zawodnikiem motocrossowym, Karolem Kruszyńskim. Dzięki temu treningi będą organizowane minimum dwa razy w tygodniu.


Tor Głażewo zaprasza

Tor Głażewo już rozpoczął trenowanie i zaprasza w każdy poniedziałek od 18:00 mniej zaawansowanych zawodników oraz dzieci i młodzież, która chce dopiero rozpocząć swoją przygodę z motorsportem. W czwartki organizowane są spotkania dla zaawansowanych, start również o 18:00.

Tylko systematyczna praca przynosi pożądane efekty, dlatego treningi będą cykliczne.

-Najważniejsza jest systematyczność i plan. Kolejną ważną rzeczą jest trzymanie się założonego planu i ciągła chęć stawania się lepszym- mówi Karol Kruszyński. -Na pewno bardzo w tym pomaga charakter. Dwoma najważniejszymi cechami charakteru sportowca są ambicja i motywacja. Tym którzy dopiero będą zaczynać przygodę z motoryzacją przy mnie, będę starać się zaszczepiać bakcyla. Tym, którzy już mieli z motocyklem kontakt, będę starać się podnosić umiejętności jego prowadzenia. Pit Bike jest bardzo podobną dyscypliną do motocrossu. Można powiedzieć, że to takie przedszkole motocrossu. Najważniejszym celem dla mnie będzie bezpieczeństwo, a także czerpanie przyjemności z jazdy motocyklem. Na treningach staram się kłaść nacisk głównie na technikę. To ona powoduje większą kontrole i zabawę na motocyklu.


A wszystkich, którzy złapali bakcyla lub chcą zobaczyć zmagania terenowe na Torze Głażewo już dziś zapraszamy na ten obiekt 23 czerwca na II rundę Pit Bike Cup 2019.


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook