opublikowano 20/03/2019 o godzinie 17:36:58, autor Olga Taraszka

Najważniejsze zmiany w regulaminie Pucharu Polski Pit Bike SM 2019!


 

Od tego sezonu czeka nas kilka ważnych zmian w organizacji zawodów Pucharu Polski Pit Bike SM. Podział poszczególnych klas na grupy, pojawienie się jury zawodów, czy obniżenie wieku w klasie pit ladies to tylko niektóre z nich!


Nowe grupy: Elite, Pro i Rocky

W zależności od czasu uzyskanego w kwalifikacjach, w tym sezonie zawodnicy w ramach swoich klas zostaną podzieleni na trzy grupy: Elite, Pro oraz Rocky. Nie dotyczy to jedynie najmłodszej klasy STOCK 90, która podobnie, jak w poprzednim sezonie będzie jechała swoje wyścigi oddzielnie, a warunkiem uczestnictwa w rywalizacji będzie jedynie minimalny czas uzyskany w treningu kwalifikacyjnym. Niezmiennie w klasie STOCK 90 będą mogli startować zawodnicy od 8. roku życia. Za kwalifikację do najwyższej grupy Elite będzie odpowiadała homologacja toru, czyli pojemność danego obiektu oraz decyzja jury. Wyścig grupy Rocky będzie z pewnością znacznie wolniejszy, jednak nie mniej emocjonujący. Niezależnie od ostatecznej przynależności grupowej zobaczymy bez wątpienia zaciętą rywalizację o czołowe pozycje! Wspomniany podział na grupy daje możliwość startu w poszczególnych rundach Pucharu wszystkim zawodnikom, niezależnie od ich umiejętności i doświadczenia. Dzięki temu każdy uczestnik rywalizacji, będzie mógł w trakcie jazdy czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Pit ladies od 10 roku życia oraz jazdy pokazowe bez ograniczeń
Kolejna zmiana w regulaminie dotyczy klasy pit ladies. Od tego sezonu będą w ramach niej rywalizować zawodniczki od 10 roku życia! Jedyne ograniczenie dla uczestniczek w przedziale wiekowym 10-12 lat stanowi pojemność motocykla, która musi wynosić do 125 cm3. Od tego sezonu nie ma, także żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o jazdy pokazowe! Może w ramach nich sprawdzić się każdy, niezależnie od wieku. Przewidziano utworzenie grupy młodszej i starszej.

Powołanie jury zawodów oraz zgłaszanie protestów
Wszelkiego typu spory będzie rozstrzygać jury zawodów, w którego skład wejdzie: dyrektor zawodów, sędzia zawodów i przedstawiciel pro motorów. Przewidziano, także możliwość zgłaszania protestów, na podstawie nagrań z kamer umieszczonych na motocyklach zawodników, a także z kamer, które znajdować się będą na torze. Dodatkowa zmiana dotyczy, także koców grzewczych - od tego roku, żadna klasa nie może ich używać.

Ogólne informacje na temat zawodów
Podczas zawodów odbywać się będzie jeden trening wolny i jeden kwalifikacyjny. Wszystkie zawody będą jednodniowe, w ramach których rozgrywane zostaną dwa wyścigi, po 8-14 okrążeń, w zależności od długości toru. Zarówno w przypadku osób niepełnoletnich, jak i dorosłych wymagane są badania.  

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook