opublikowano 06/02/2018 o godzinie 16:56:25, autor Kacper Rabikowski

MotoStart z Rabik(e) #99Kacper Rabikowski - Mistrz Pit Country 2017, miniony sezon przejeździł na pit bike`u F150 Pilot. Tym razem postanowił postawić na model YCF 150 SP1 – przeczytajcie, jakie są jego wrażenia po pierwszych testach!


Silnik
W SP1 150 silnik jest zupełnie inny, niż w F150 Pilot - różni się on wyglądem i pracą. Silnik w SP1 „ciągnie” bardziej od dołu i jest mocniejszy, niż silnik w Pilocie F150.

Rama
Oby dwa pitBike’i mają inną ramę, inaczej skonstruowaną. Dzięki temu odnoszę wrażenie, że siedzi mi się inaczej niż w Pilocie. Dla mnie rama SP1 jest, jak najbardziej na plus i sprawia, że można czuć się bardzo komfortowo.Kierownica
W Pilocie kierownica była wyższa i nie można było jej regulować. W SP1 jest super to, że mogę sobie regulować kierownice pod moje potrzeby. Dodatkowo, gdybym chciał, mogę również kierownice „podnieść”, czego nie mogłem w F150 Pilot.

Lagi
Dla mnie najważniejsza rzecz : REGULOWANE lagi. SP1 150 jest wyposażona w regulowane lagi z przodu i tyłu. Meega wielki + ! Teraz będę mógł ustawić motocykl pod każdy tor.

Hamulce
W modelu SP1 zostały wzmocnione hamulce z przodu i z tyłu. Czuć różnice przy hamowaniu. W Pilocie te hamulce były słabsze i mniej czułe.Inne
Z dodatkowych bajerów to YCF SP1 150 jest wyposażony w wyjmowany dB Killer, osłonę na tarcze hamulcowe ( tył ) . Pilot tego nie miał. Dużym plusem jest to, że model SP1 ma mocniejszą i wytrzymalszą stopkę hamulca tylnego, a Pilot niestety miał stopkę hamulcową wykonaną ze słabszych materiałów. Po wywrotce stópka nadawała się jedynie do wymiany. Model SP1 został również wyposażony w plastikową osłonę, która chroni tylny amortyzator, a Pilot niestety tego nie miał.

Ocena
Moim zdaniem model SP1 został wykonany z solidniejszych i mocniejszych materiałów niż model Pilot 150 SP1 . Mam nadzieje, że model, którym będę jeździł w sezonie 2018 nie zawiedzie i powędrujemy razem na, jak najwyższe pozycje.


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook