opublikowano 02/03/2019 o godzinie 17:15:55, autor Olga Taraszka

Motoobozy w ojczyźnie Korridy, tak właśnie trenują młode talenty!
Puchar Polski Pit Bike SM 2019 zbliża się wielkimi krokami. Już 13 kwietnia zobaczymy się na rundzie rozgrzewkowej, która zweryfikuje, którzy zawodnicy będą mocnym ogniwem tego sezonu. Kluczem do sukcesu jest z pewnością trening. Wiedzą to doskonale uczestnicy zimowych obozów w Hiszpanii, które obyły się na początku tego roku.

Obóz zimowy MotoRmania KidzGP Team

Pod koniec lutego zakończył się tygodniowy obóz przygotowawczy zespołu MotoRmania KidzGP Team przed sezonem Pit bike SM 2019. Zawodnicy na hiszpańskich torach pojawili się, w składzie: Igor Teske (9 lat), Maks Palmowski (9 lat), Jeremiasz Wojciechowski (11 lat), Mateusz Pasiuk (12 lat).

-Nasz pobyt w Hiszpanii trwał od 17 do 24 lutego – opowiada MotoRmania KidzGP Team. -Bazą noclegową była bardzo atrakcyjna miejscowość Roquetas de Mar niedaleko Almerii. Co prawda plan treningowy obejmował zajęcia z flat-tracku, ale główny nacisk był położony na ćwiczenia z jazdy po torze kartingowym. Opieką trenerską zajmował się Pejser, czyli Piotr Surowiec, a przy okazji dzieciaki miały możliwość trenować w towarzystwie mistrza Polski Bartka Wiczyńskiego a także mistrza Hiszpanii w Moto5. Tydzień intensywnych treningów pod okiem Pejsera przyniósł bardzo duże postępy i z optymizmem, ale też z pełną świadomością, jak wiele jeszcze do poprawy, patrzymy na zbliżający się sezon – dodaje.Szkopek Camp 2019
Ośmiu uczestników i prawdziwe obozowe życie. Rano bieganie, wspólne śniadanie i wyjazd na ośmiogodzinne treningi. Wieczorem czas na wymianę doświadczeń. Tak właśnie wyglądał Szkopek Camp 2019. Ciężka praca została wymierzona w nowy sezon. Wszystko po to, by podnieść umiejętności na motocyklu, nie ważne czy na torze, czy drodze.

-Bardzo często trzeba po prostu cofnąć się do początku - mówi Marek Szkopek, instruktor sportu motocyklowego i zawodnik wyścigów motocyklowych, aktualny mistrz Polski w klasie Superbike. -Po to, by wyeliminować złe nawyki i zacząć od solidnych podstaw. Właściwe patrzenie, pozycja, wyćwiczenie elementów technicznych, a dopiero później przyspieszanie. W KSB przeszliśmy cały program treningowy w pięciodniowej pigułce. Były treningi na placu, na torze, a na koniec wspólna jazda Hiszpanami, stałymi uczestnikami ze szkółki. Jednym słowem staraliśmy się wykorzystać tydzień w Hiszpanii do maksimum – dodaje. I runda Pucharu Polski Pit Bike SM już 4 maja w Koszalnie!

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Warsztat • stacyjka
Cześć, chciałbym w moim mrfie zamontować stacyjkę. Wiem że w tym motocyklu nie ma akumulatora.Czy wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki.

Warsztat • proszę o pomoc
Cześć. czy macie jakieś sposoby,triki aby w prosty i tani sposób dodać mocy motocyklowi? Proszę o podpowiedzi.Jakby co jeżdżę pitbikiem mrf 120rc .

Kobiece pogawędki • ginekolog
wiele kobiet nie może trafić na dobrego ginekologa, sama wiem, co przechodziłam… jednak od kiedy chodzę do przychodni która jest czynna w weekendy - Babka Medica https://...

YouTube

Facebook