opublikowano 27/09/2019 o godzinie 10:19:51, autor Olga Taraszka

Monika Jaworska: „W tej klasie można się wszystkiego spodziewać”Monika Jaworska #700 to w tym sezonie jedyna kobieta, która startuje w klasie Super Pit. Choć w tej chwili zajmuje ona pozycję lidera, to podkreśla, że nie zamierza odpuszczać i w Starym Kisielinie szykuje się zacięta rywalizacja.
Sezon SM jeszcze trwa, ale już teraz można powiedzieć, że podopieczni Katanka Young Team stanęli w tym roku na wysokości zadania…
Monika Jaworska:
W bieżącym sezonie w naszym zespole jest 16 zawodników plus my – dwie trenerki, które też czynnie biorą udział w Pucharze, z czego trójka dzieci występuje w jazdach pokazowych, a cała reszta ściga się w różnych klasach. Miałyśmy dużo pracy, aby ogarnąć taką ilość osób, ale jakoś to wszystko udało się zgrać na tyle dobrze, że każdy z zawodników odnosił na kolejnych rundach swoje małe i większe sukcesy. Jesteśmy bardzo dumne z ich postępów, sukcesów, a także porażek, czy nawet upadków, bo wiemy, że wszystko to skutkuje kolejnymi doświadczeniami na przyszłość.

Apropo sukcesów. Kto zrobił największy progres?
Monika:
Ciężko jest mi wytypować tylko kilka osób, ze względu na to, że dla nas każdy odniósł w tym sezonie wiele sukcesów. Na pewno warto jest zwrócić uwagę na Kacpra Raniszewskiego, który reprezentuje na każdej rundzie niesamowite opanowanie, technikę i pokorę, które skutkowały w tym sezonie każdorazowo zdobyciem podium. Bardzo fajnie wystrzeliła nam do przodu w tym sezonie Paulina Adamska. Jakub Rutkowski, także fajnie przyspieszył w tym sezonie, jednak ten rok był dla niego mocno pechowy, wiele razy zdarzały się upadki, albo problemy z motocyklem. Hubert Grabowski, który może już w tym roku ścigać się w klasie Stock 90, mimo słabszego początku sezonu w Bydgoszczy bardzo ładnie przyspieszył i pokazał piękną walkę do końca. Osoby które dołączyły do teamu w tym roku, po zaledwie paru miesiącach szkoleń zimowych, z rundy na rundę prezentowały coraz wyższy poziom umiejętności. Nawet dziewczynki z jazd pokazowych – Laila (8 lat ) i Julia (7 lat) mocno przyłożyły się do treningów i świetnie sobie radzą, jesteśmy pewne, że zawojują w przyszłym sezonie klasę Stock 90. Naprawdę nie jesteśmy w stanie wytypować konkretnych osób, jesteśmy dumne z całego zespołu.Sama chyba też nie narzekasz na nudę, jeśli chodzi o rywalizację w klasie Super Pit…
Monika:
Bardzo dobrze czuję się w klasie Super Pit, mimo że jestem jedyną kobietą, to i tak jestem do tego przyzwyczajona z Mistrzostw Polski na dużych motocyklach, gdzie zwykle byłam sama wśród grupy facetów. Chłopaki super sobie radzą i patrząc na każdą rundę to w tej klasie można się wszystkiego spodziewać. Uwielbiam rywalizacje na torze, a miałam w tym sezonie do tego wiele okazji z chłopakami. Każdy reprezentuje wysoki poziom.


Stary Kisielin to ostatnia szansa, żeby powalczyć o punkty w generalnej klasyfikacji. Jakie jest Twoje nastawienie, przed Finałowym starciem w tym sezonie?
Monika:
W klasyfikacji generalnej sezonu w trakcie Pucharu było wiele zmian na poszczególnych pozycjach. Jestem ciekawa, jak to wszystko się skończy po ostatniej rundzie w Kisielinie. Na pewno nie zamierzam odpuszczać i będę walczyć, żeby utrzymać pozycję liderki.

Dzięki bardzo za rozmowę i powodzenia na Finale.
Monika:
Dziękuję, do zobaczenia.
 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

YouTube

Facebook